İzmir özel kız - erkek öğrenci yurtları, apart ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

2024 İzmir Öğrenci Yurtları

  1. Ana Sayfa
  2. Yurtlar
  3. İzmir

İzmir yurtlar aramasıyla sitemize geldiniz. Medeniyetlerin buluştuğu güzel İzmir'de öğrenci olmak ayrıcalıktır ve bu konuda sizlerin her zaman yanında olan İzmir'in Öğrenci Yurtları sizlere hizmet için buradadır.

Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, çağdaşlığı, gelişmişliği, kültürel ve tarihi zenginliği ile Ege'nin parlayan yıldızı konumundadır. Farklı kültürlerin, yaşam tarzlarının, inançların bir arada barış içinde yaşadığı hoşgörü şehri olan İzmir'in insanları çok sıcak kanlıdır.

İzmir diğer büyük şehirlere göre daha ucuz bir şehir. Tarihi birçok gezilecek yer ve müzesi olan İzmir bu yönden kendini herkese oldukça hayran bırakmaktadır. Ege'nin en güzel yerinde birçok şehre yakınlığı ve tatil yapılacak birçok yeri olmasından dolayı sadece öğrencilerin değil herkesi kendine hayran bırakmaktadır.

Gerek Devlet Üniversiteleri gerekse Özel Üniversitelerin fazla olmasından dolayı kalacak yer sıkıntısı yaşarım diye düşünen öğrenciler yanılmaktadır. Ulaşım bakımından istediğiniz yere kolaylıkla geçiş yapabileceğiniz konumda olmaktadır. Bu konuda birçok üniversiteyi kazanan arkadaşlarımızın kafasındaki soru işaretleri kaldırmaları gerekmetedir. Sizlerin ihtiyaçlarını karşılayacak olan İzmir Öğrenci Yurtları sizlere temiz ve güvenilir hizmetlerinden dolayı tercih sebebiniz olmalıdır.

İzmir'de yurt seçerken nelere dikkat etmeli

  1. Konuma
  2. Bütçeye
  3. Yurt Hizmet Standartlarına
Tercih ettikleri yurtların hafta sonları onların rahatça çalışmalarını sağlayacak yurt olması gerekmektedir. Her şeyden önce kalacakları yurtların okullarına yakın olmasını ister herkes ama İzmir'de bu belki de o kadar büyük sorun haline gelecek sorunlar arasında olmamalı sanırım. Çoğu yurtlarımızın artık servisi olduğundan dolayı zaten pek fazla sıkıntı yaşanmamaktadır. İzmir'e genel bakış açısıyla bakacak olursak her yer merkez konumundadır. Öğrenci arkadaşlarımızın kendi evlerinde hissedecek ortamlarda kalmak istemeleri kaçınılmazdır. Bazıları belki de daha ilk defa şehir dışına çıkıyor, bazıları ailesinin yanından ilk defa bu denli uzun ayrı kalacakları adımı atıyor, bazıları da hayatını tam anlamıyla yaşamak istemesinden dolayı çeşitli nedenleri geride bırakıp geliyor güzel İzmir'e.

Gerek erkek öğrenci yurtlarımız gerekse kız öğrenci yurtlarımız sizlere ne olursa olsun en kaliteli hizmeti vermek için birbirleriyle yarışmaktadır. Sizler için farklı hizmetlerden yararlanmanız için bir çok firmayı karşılaştırma yaparak sizlere en iyi seçenekleri sunmaya yönlendirmeye çalışmaktayız. İzmir öğrenci yurtları fiyat bakımından her bütçeye en uygun fiyat seçeneğiyle sizleri sıkıştırmamaya çalışmaktadır. Hal böyle olunca bazı yurtlarımızın fiyatları ve sundukları olanaklar oldukça çok olurken, bazı yurtlarımız ise bütçeye göre seçenek sunmaktadır. Ne olursa olsun hepsi sizlerin her zaman konforlu bir sene geçirmeniz için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadırlar.

Hayatlarının büyük bir bölümünü yurtlarda geçirirken dışarda da eğlence yerleri olsun, tarihi yerler olsun, boğazın eşsiz manzarası olsun bunların tadına varmanızı sağlamaktadır. İzmir'in keşfedeceğiniz sizi hayranlık içinde bırakacak birçok yeri bulunmaktadır. Üniversite hayatınız boyunca birçok yeri gezmenizi tavsiye ederiz.

Biraz kız öğrenci yurtlarımıza değinecek olursak kızların yapılarından ötürü erkeklere nazaran bir tık daha titiz ve hijyene önem verdikleri gözden kaçmamaktadır. Bu yüzden kız veya erkek ayırt etmeksizin yurtlarımız her zaman denetim altındadır. Hijyen, yemeklerin menüsü, doğal afetler, yangın vs. gibi bunların hepsinin son model teknoloji ve ekipmanlar ile sizlerin can güvenliğini sağlamaktadır. Sizlerin vakitlerinin büyük bir bölümünü geçirmekte olduğunuz İzmir öğrenci yurtları sizleri beklemektedir.

İzmir'deli Yurt Fiyatları Hangi Aralıklarda

  •  Özel Yurtlar 500TL ile 1500TL arası değişmekte
  • Vakıf yurtları fiyatları ise dönemlik olarak 4000 TL ile  12500 TL arasında değişmektedir.

Özellikle yangın ve doğal afet konusunda hiç bir yurdumuz kaçınılmaksızın denetlenmektedir. Yurtlarımız Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olduğundan dolayı hiç bir yurdumuza bu konuda taviz verilmemektedir. İnsan hayatı herşeyden önce gelir. 


Sizlerin yurtlardan dışarı çıkmadan dışardaki hayatı odanıza getirmektedirler. Sizlerin en iyi şekilde vize ve final haftalarına hazırlanmanız için gerekli kütüphaneleri çalışma odaları mevcuttur. Okulunuza tek vasıta veya yurtların servisleriyle gitmeniz için çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Bunun tercihi size kalmıştır siz hangi yurtta bütçenize göre kalmak isterseniz onlar sizi en iyi şekilde ağırlamaktan gurur duyacaklardır.

Aileleriniz gözlerinin arkada kalmamaları için ve de gönül rahatlığıyla sizleri bizlere emanet etmeleri için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya her daim hazır olan İzmir öğrenci yurtları sizler için her zaman üstüne koyarak yoluna devam etmektedir.

İzmir her ne kadar dışarda ki olaylardan dolayı insanın gözünü korkutsa da bir o kadar da güzel bir şehir olmaktan vazgeçilmezdir. İzmir'in tadına doyulmaz havası ve o güzel Alsancak'ı, Karşıyakası, Göztepesi ve daha bir çok yeri ile sizleri kendine hayran bırakacaktır. Bu yüzden de öğrencilerin gelirken kafasında yaşam, geçim, kalma sıkıntısı gibi soru işaretleri olsa da yine de ilk tercih ettikleri şehir olmaktadır. Sizler için bu sıkıntılı süreci çözmek adına tam olarak burada kalma sıkıntısı için bu süreçte İzmir öğrenci yurtları devreye girmektedir.

Erkek veya kız öğrenci yurtlarının çoğunluğu bakımından tercih kararı sizlere kalmıştır. Kendi zevkinize , kendi bütçenize uygun olan yurt bulmak istiyorsanız her yurt için artı yönlerini de eksik olan yönlerini de sizler için ele almaya çalıştık tek tek bizler araştırdık ve sitemizden kendi tercihinize göre yurt seçimini yapabilirsiniz.

Ailelerin sizleri güvenle bizlere emanet edecekleri İzmir'deki yurtlara gelin kendi gözlerinizle görün ve birlikte karar verin. Okula yakınlığı, eğitime verdikleri önem, oda şartları, yurtların temizliği hijyenik olması kafanızdaki tüm soru işaretlerini kaldırmak için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Hem Devlet üniversiteleri olsun hemde özel üniversiteler olsun hepsinin yakınında aradığınız yurtları bulmanız artık çok kolaydır. Hafta sonları istediğiniz yere rahatça gidebilmeniz için genelikle hiç bir yurdun ulaşım sıkıntısı yoktur.

Özel Ulusoy Kız Öğrenci Yurdu
Ulusoy Erkek Öğrenci Yurdu - İzmir
İzmir Balçova Kız Öğrenciler için Stüdyo Daireler

Folmen Yerleşkesi olarak İzmir Balçova ilçesinde Kız Öğrenciler için Stüdyo Daireler alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Odalarda Televizyon
WhatsApp Sıralama Değeri2300 İncele
Ulusoy Erkek Öğrenci Yurdu

Bugün yurtçuluğu profesyonel işletme, kaliteli hizmet anlayışı ile yapmanın ve Atatürkçü – Çağdaş – Yenilikçi bir çizgide ilerlemenin mutluluğunu, huzurunu yaşamaktayız.

WhatsApp Sıralama Değeri2000 İncele
Yasemin Yükseköğrenim Kız Öğrenci Apartı - Bornova / İzmir

Yasemin Yükseköğrenim Kız Öğrenci Apartı - Bornova / İzmir

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
WhatsApp Sıralama Değeri2000 İncele
Ulusoy Plus Kız Öğrenci Yurdu

Ulusoy Plus Kız Öğrenci Yurdu, güven ve huzurun hakim olduğu bu büyük ailede yaşam günün 24 saati devam etmektedir.

WhatsApp Sıralama Değeri2000 İncele
Üniversite Öğrenci Yurtları İzmir Buca Erkek Öğrenci Evleri Öğrenci Apart Pansiy
MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı

Üniversite Öğrenci Yurtları İzmir Erkek Öğrenci Evleri İzmir Buca Erkek Öğrenci Evleri İzmir Erkek Apartları İzmir Erkek Pansiyonları Buca Erkek Apartları Buca Erkek Pansiyonları İzmir Buca Erkek Apa

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Kantin
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri1700 İncele
Eylül Kız Öğrenci Yurdu İzmir Buca Kız Öğrenci Yurtları

Eylül Kız Öğrenci Yurdu İzmir Buca Kız Öğrenci Yurtları rahatlık ve güvenin öncü adresi

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
WhatsApp Sıralama Değeri1600 İncele
Şehzade Kız Yurdu İzmir Kız Öğrenci Yurtları İzmir Buca Kız Öğrenci Yurdu

Şehzade Kız Yurdu İzmir Kız Öğrenci Yurtları İzmir Öğrenci Yurtları İzmir Kız Yurdu İzmir Yurtlar Buca Kız Öğrenci Yurtları Buca Öğrenci Yurdu Buca Yurtlar İzmir Buca Kız Öğrenci Yurtları İzmir Buca

7/24 Güvenlik
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Televizyon
Spor İmkanları
WhatsApp Sıralama Değeri1500 İncele
Özel Palmira Rezidans İzmir Kız Öğrenci Yurdu

Özel Palmira Rezidans İzmir Kız Öğrenci Yurdu İzmir Kız Yurdu İzmir Öğrenci Yurduı İzmir Kız Öğrenci Yurtları İzmir Kız Pansiyonu Buca Kız Öğrenci Yurtları Buca Kız Yurdu Buca Kız Öğrenc

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri1500 İncele
Mis Kız Öğrenci Yurdu

Mis İzmir Kız Öğrenci Yurdu Otel Konforunda İzmir'in İlk ve Tek Yurdu Olarak Sizlere Hizmet Vermektedir.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Kantin
WhatsApp Sıralama Değeri1450 İncele
ÜNİYURT Kız / Erkek Öğrenci Yurtları

ÜNİYURT Kız / Erkek Öğrenci Yurtları olarak İzmir Urla ilçesinde Kız Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp YouTube Sıralama Değeri1300 İncele
Pelikan Erkek Apartments

Pelikan Erkek Apartları, İzmir'e gelen öğrencilerin, özgür bir şekilde ikamet edecekleri, ferah odaları olan, tek kelimeyle kendinizi evinizde hissedeceğiniz mekanlardır. Tercih, yurt yerine APART :)

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Kantin
Spor İmkanları
Uydu Anteni
WhatsApp Sıralama Değeri1250 İncele
Hedef Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

Hedef Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu olarak İzmir Bornova ilçesinde Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

İnternet (Kablosuz Ağ)
Revir
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
WhatsApp Sıralama Değeri1000 İncele
Özel Deniz Kız Öğrenci Yurdu

Buca Kız Yurdu İzmir Kız Yurdu Adres Kız Yurtları Lapiler Deniz Kız Yurdu Fiyatı

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
WhatsApp Sıralama Değeri1000 İncele
Ezgi Kız Öğrenci Yurtları

Kalite ve Konforu Bir Arada Bulunduran Ezgi Kız Öğrenci Yurdu Öğrencilerimize Güvenli ve Rahat Konaklama İmkanları Sunmaktadır. Terası ve Bahçesi ve Lüks Odalarıyla İhtiyacınız Olan Herşey Burada...

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri1000 İncele
Atlas 1 Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Atlas 1 Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu olarak İzmir Balçova ilçesinde Öğrenci yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
WhatsApp Sıralama Değeri1000 İncele
Atatürkçü Düşünce Derneği Gazi Ayşe Altıntaş Kız Öğrenci Yurdu

Atatürkçü Düşünce Derneği Gazi Ayşe Altıntaş Kız Öğrenci Yurdu

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri850 İncele
ÜNİYURT Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları

ÜNİYURT Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları olarak İzmir Urla ilçesinde Erkek Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp YouTube Sıralama Değeri800 İncele
Smyrna Kız Yurdu İzmir Buca Kız Öğrenci Yurtları Güvenli Uygun Kız Öğrenci Yurdu

Smyrna Kız Yurdu İzmir Kız Öğrenci Yurtları Buca Kız Öğrenci Yurtları İzmir Yurtlar Buca Yurtlar İzmir Yurt Buca Yurt İzmir Kız Yurdu Buca Kız Yurdu İzmir Ekonomik Kız Yurdu Buca Uygun Kız Yurtları

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Revir
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
WhatsApp Sıralama Değeri800 İncele
Fakülte Erkek Öğrenci Yurdu
MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı

Fakülte Erkek Öğrenci Yurdu olarak İzmir Buca ilçesinde Erkek Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
İnternet (Kablosuz Ağ)
Revir
Uydu Anteni
WhatsApp Sıralama Değeri600 İncele
Karahan Grup Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

Karahan Grup Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu olarak İzmir Bornova'da ev sıcaklığında yurt hizmeti sunmaktayız. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
WhatsApp Sıralama Değeri600 İncele
Birgül Hanım Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Apartı

Birgül Hanım Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Apartı, İzmir'in Bornova İlçesinde Sizlere Hizmet Vermektedir.

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Kantin
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri500 İncele
Demet Kız Öğrenci Apartı

Demet Kız Öğrenci Apartı olarak İzmir Balçova ilçesinde Apart İşletmeciliği alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
WhatsApp Sıralama Değeri400 İncele
Yelken Erkek Öğrenci Yurdu İzmir Erkek Öğrenci Yurtları Bornova Uygun Yurtları

Yelken Erkek Öğrenci Yurdu İzmir Erkek Öğrenci Yurtları İzmir Erkek Yurdu Bornova Erkek Öğrenci Yurtları Bornova Erkek Yurdu İzmir Bornova Erkek Öğrenci Yurtları İzmir Bornova Erkek Yurdu İzmir Yurt

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
WhatsApp Sıralama Değeri350 İncele
Küçükpark Kız Yurdu İzmir Kız Öğrenci Yurtları Küçükpark Kız Yurdu
MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı

Küçükpark Kız Yurdu İzmir Kız Öğrenci Yurtları İzmir Kız Yurtları İzmir Yurtlar Küçükpark Kız Öğrenci Yurdu Küçükpark Kız Yurtları Bornova Yurtlar İzmir Küçükpark Kız Öğrenci Yurtları İzmir Küçükpark

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
WhatsApp Sıralama Değeri325 İncele

İzmir standart üye yurtlar

İZMİR ÖZEL ÖĞRENCİ YURTLARI

İzmir özel öğrenci yurtları'nda en büyük konfor öğrencilerin fatura ödemek, yemek yapmak, bulaşık yıkamak gibi sorumluluklarının bulunmamasıdır. Öğrenciler buradan arta kalan vakitllerini daha verimli kullanabilirler. Bazı yurtllar öğrencilere çeşitli sosyal imkanlar sağlayabilmektedir. Spor salonları ve sinema salonu gibi hizmetler bazı özel öğrenci yurtlarında bulunmaktadır. Öğrenciler boş vakitlerini bu alanlarda değerlendirebilir, güzel bir üniversite hayatı yaşayabilirler. Bu gibi olanaklara sahip olmak isteyenler için ilk seçenek her zaman yurt olmaktadır.

Yemek yapmayı sevmeyenler için İzmir özel öğrenci yurtlarında sabah ve akşam yemek hizmetleri bulunabilmektedir. Bunun yanında kendi ara öğünlerini hazırlamak yada bazı gıdalarını saklamak için odada buzdolabı imkanı da bazı yurtlarda sağlanmaktadır..

Yurtlar öğrencilere 1,2,3 ve 4 yada daha fazla kişilik odalardan kendisine uyanı seçme imkanı sağlamaktadır. Bunun yanında oda da lavabo yada ortak kullanım lavabosu olarak iki seçenek bulunabilir.

Kişi tercih ve bütçesine göre bu kriterler arasıdan seçim yapabilmektedir. Temizlikle vakit kaybetmek istemeyenler içinse haftalık belirli rutinlerle oda temizlikleri bulunan yurtlar mevcuttur. Çamaşır yıkamak içinse çamaşır makineleri bazı yurtlarda ücretsiz olabiliyorken bazılarında az da olsa ücret talep edilebiliyor. Bunun yanında okula ulaşım konusunda da bazı yurtlarda okula servis kolaylığı da bulunabiliyor. Bu sayede öğrenciler okula ulaşım için erkenden kalkmak zorunda kalmıyor, bu imkan öğrencilere ulaşım açısından büyük bir kolaylık sağlıyor.

Gerek İzmir'de ki kız öğrenci yurtlarında, gerekse İzmir'de ki erkek öğrenci yurtlarında, aranan bir diğer kriter ise yurdun sağladığı sosyal imkanlar olmaktadır ve bize göre yurtların en büyük avantajı sosyal çevreyi geliştirmeye imkan sağlamasıdır. Öğrenciler gerek oda arkadaşlarıyla gerekse ortak alanda edinilen arkadaşlarla sosyal çevrelerini kısa zamanda genişletebilirler. Farklı kültürlerden insanlar tanıyıp, geniş bir çevre oluşturabilirler. Özellikle o şehirde ilk seneleri olan öğrenciler için yurt ortamı bulunmaz bir fırsattır. Öğrencilerle yurtları aynı platformda buluşturan yurtarama.com'da bu bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.
Yurtları filtrele
Diğer özellikler
2024 İzmir  Öğrenci Yurtları | Yurt ARAMA

İzmir hakkında bilgi

Ege Üniversitesi

20 Mayıs 1955 tarihinde yayınlanan kanunla 9 Mart 1956 tarihinde İzmir'de kurulmuştur. Ege Bölgesi’nin ilk, Türkiye'nin 4. üniversitesidir. Türkiye’de ve dünyada birçok ilklere imza atan üniversite, ülkemizin en çok tercih edilen üniversitelerinin başında gelir. Sosyal tesisler, gelişmiş bir kütüphane, sergi alanları, toplum merkezi, alışveriş merkezi ve Öğrenci Köyü ile 70.000 kişilik bir kampüs kenttir. Öğrencilere sağladığı bu gibi fırsatlar ve kaliteli eğitimi sayesinde Ege Üniversitesi öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilir.

İzmir hakkında daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.