İzmir ilinde ki özel kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, apart ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurtarama.com Facebook İletişim Yurtarama.com Twitter İletişim Yurtarama.com İnstagram İletişim YurtArama.com Youtube videosu
Yurtarama.com Kullanıcı Paneli
Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
İzmir Kız ve Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Şu anda “İzmir Yurtlar ve Apartlar” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa - Yurt ARAMA Ana Sayfa →  Tüm iller

İzmir Kız Erkek Öğrenci Yurtları ve Apartları

İzmir yurtlar aramasıyla sitemize geldiniz. Medeniyetlerin buluştuğu güzel İzmir'de öğrenci olmak ayrıcalıktır ve bu konuda sizlerin her zaman yanında olan İzmir Öğrenci Yurtları sizlere hizmet için buradadır. Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, çağdaşlığı, gelişmişliği, kültürel ve tarihi zenginliği ile Ege'nin parlayan yıldızı konumundadır. Farklı kültürlerin, yaşam tarzlarının, inançların bir arada barış içinde yaşadığı hoşgörü şehri olan İzmir'in insanları çok sıcak kanlıdır. İzmir diğer büyük şehirlere göre daha ucuz bir şehir. Tarihi birçok gezilecek yer ve müzesi olan İzmir bu yönden kendini herkese oldukça hayran bırakmaktadır. Ege'nin en güzel yerinde birçok şehre yakınlığı ve tatil yapılacak birçok yeri olmasından dolayı sadece öğrencilerin değil herkesi kendine hayran bırakmaktadır.


Gerek Devlet Üniversiteleri gerekse Özel Üniversitelerin fazla olmasından dolayı kalacak yer sıkıntısı yaşarım diye düşünen öğrenciler yanılmaktadır. Ulaşım bakımından istediğiniz yere kolaylıkla geçiş yapabileceğiniz konumda olmaktadır. Bu konuda birçok üniversiteyi kazanan arkadaşlarımızın kafasındaki soru işaretleri kaldırmaları gerekmetedir. Sizlerin ihtiyaçlarını karşılayacak olan İzmir Öğrenci Yurtları sizlere temiz ve güvenilir hizmetlerinden dolayı tercih sebebiniz olmalıdır.

Tercih ettikleri yurtların hafta sonları onların rahatça çalışmalarını sağlayacak yurt olması gerekmetedir. Herşeyden önce kalacakları yurtların okullarına yakın olmasını ister herkes ama İzmir'de bu belki de o kadar büyük sorun haline gelecek sorunlar arasında olmamalı sanırım. Çoğu yurtlarımızın artık servisleri olduklarından dolayı zaten pek fazla sıkıntı yaşanmamaktadır. İzmir'e genel bakış açısıyla bakıcak olursak her yer merkez konumundadır. Öğrenci arkadaşlarımızın kendi evlerinde hissetecek ortamlarda kalmak istemeleri kaçınılmazdır. Bazıları belki de daha ilk defa şehir dışına çıkıyor, bazıları ailesinin yanından ilk defa bu denli uzun ayrı kalacakları adımı atıyor, bazıları da hayatını tam anlamıyla yaşamak istemesinden dolayı çeşitli nedenleri geride bırakıp geliyor güzel İzmir'e.

Gerek erkek öğrenci yurtlarımız gerekse kız öğrenci yurtlarımız sizlere ne olursa olsun en kaliteli hizmeti vermek için birbirleriyle yarışmaktadır. Sizler için farklı hizmetlerden yararlanmanız için bir çok firmayı karşılaştırma yaparak sizlere en iyi seçenekleri sunmaya yönlendirmeye çalışmaktayız. İzmir öğrenci yurtları fiyat bakımından her bütçeye en uygun fiyat seçeneğiyle sizleri sıkıştırmamaya çalışmaktadır. Hal böyle olunca bazı yurtlarımızın fiyatları ve sundukları olanaklar oldukça çok olurken, bazı yurtlarımız ise bütçeye göre seçenek sunmaktadır. Ne olursa olsun hepsi sizlerin her zaman konforlu bir sene geçirmeniz için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadırlar.

Hayatlarının büyük bir bölümünü yurtlarda geçirirken dışarda da eğlence yerleri olsun, tarihi yerler olsun, boğazın eşsiz manzarası olsun bunların tadına varmanızı sağlamaktadır. İzmir'in keşfedeceğiniz sizi hayranlık içinde bırakacak birçok yeri bulunmaktadır. Üniversite hayatınız boyunca birçok yeri gezmenizi tavsiye ederiz.

Biraz kız öğrenci yurtlarımıza değinecek olursak kızların yapılarından ötürü erkeklere nazaran bir tık daha titiz ve hijyene önem verdikleri gözden kaçmamaktadır. Bu yüzden kız veya erkek ayırt etmeksizin yurtlarımız her zaman denetim altındadır. Hijyen, yemeklerin menüsü, doğal afetler, yangın vs. gibi bunların hepsinin son model teknoloji ve ekipmanlar ile sizlerin can güvenliğini sağlamaktadır. Sizlerin vakitlerinin büyük bir bölümünü geçirmekte olduğunuz İzmir öğrenci yurtları sizleri beklemektedir.

Özellikle yangın ve doğal afet konusunda hiç bir yurdumuz kaçınılmaksızın denetlenmektedir. Yurtlarımız Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olduğundan dolayı hiç bir yurdumuza bu konuda taviz verilmemektedir. İnsan hayatı herşeyden önce gelir.

Sizlerin yurtlardan dışarı çıkmadan dışardaki hayatı odanıza getirmektedirler. Sizlerin en iyi şekilde vize ve final haftalarına hazırlanmanız için gerekli kütüphaneleri çalışma odaları mevcuttur. Okulunuza tek vasıta veya yurtların servisleriyle gitmeniz için çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Bunun tercihi size kalmıştır siz hangi yurtta bütçenize göre kalmak isterseniz onlar sizi en iyi şekilde ağırlamaktan gurur duyacaklardır.

Aileleriniz gözlerinin arkada kalmamaları için ve de gönül rahatlığıyla sizleri bizlere emanet etmeleri için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya her daim hazır olan İzmir öğrenci yurtları sizler için her zaman üstüne koyarak yoluna devam etmektedir.

İzmir her ne kadar dışarda ki olaylardan dolayı insanın gözünü korkutsa da bir o kadar da güzel bir şehir olmaktan vazgeçilmezdir. İzmir'in tadına doyulmaz havası ve o güzel Alsancak'ı, Karşıyakası, Göztepesi ve daha bir çok yeri ile sizleri kendine hayran bırakacaktır. Bu yüzden de öğrencilerin gelirken kafasında yaşam, geçim, kalma sıkıntısı gibi soru işaretleri olsa da yine de ilk tercih ettikleri şehir olmaktadır. Sizler için bu sıkıntılı süreci çözmek adına tam olarak burada kalma sıkıntısı için bu süreçte İzmir öğrenci yurtları devreye girmektedir.

Erkek veya kız öğrenci yurtlarının çoğunluğu bakımından tercih kararı sizlere kalmıştır. Kendi zevkinize , kendi bütçenize uygun olan yurt bulmak istiyorsanız her yurt için artı yönlerinide eksik olan yönlerinide sizler için ele almaya çalıştık tek tek bizler araştırdık ve sitemizden kendi tercihinize göre yurt seçimini yapabilirsiniz.

Ailelerin sizleri güvenle bizlere emanet edecekleri yurtlara gidin kendi gözlerinizle görün ve birlikte karar verin. Okula yakınlığı, eğitime verdikleri önem, oda şartları, yurtların temizliği hijyenik olması kafanızdaki tüm soru işaretlerini kaldırmak için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Hem Devlet üniversiteleri olsun hemde özel üniversiteler olsun hepsinin yakınında aradığınız yurtları bulmanız artık çok kolaydır. Hafta sonları istediğiniz yere rahatça gidebilmeniz için genelikle hiç bir yurdun ulaşım sıkıntısı yoktur.

İzmir özel kız ve erkek öğrenci yurtları
Özel Ulusoy Kız Öğrenci Yurdu

İzmir özel üye yurtlar

Bornova / İzmir

Ulusoy Kız Öğrenci Yurdu

MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı
Yurt Arama Öneriyor Rozetli Kuruluş

İzmir Ulusoy Kız Öğrenci Yurdu Ege Üniversitesi'ne Yakın Yurtlar İzmir Kız Yurdu İzmir Kız Öğrenci Yurdu İzmir Kız Yurtları İzmir Kız Öğrenci Yurtları Bornova Kız Yurdu Bornova Kız Yurtları Bornova

ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Odalarda Televizyon
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
Sıralama Değeri1400 Ulusoy Kız Öğrenci Yurdu WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Urla / İzmir

ÜNİYURT Kız / Erkek Öğrenci Yurtları

Yurt Arama Öneriyor Rozetli Kuruluş

ÜNİYURT Kız / Erkek Öğrenci Yurtları olarak İzmir Urla ilçesinde Kız Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Sıralama Değeri1300 ÜNİYURT Kız / Erkek Öğrenci Yurtları WhatsApp İletişimWhatsApp YouTube Detay

Bornova / İzmir

Pelikan Erkek Apartments

Pelikan Erkek Apartments İzmir Öğrenci Apartları İzmir Öğrenci Apartı İzmir Erkek Öğrenci Apartları İzmir Erkek Öğrenci Apartı İzmir Erkek Öğrenci Apartları Bornova Stüdyo Daireleri Bornova Stü

ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Spor İmkanları
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
Sıralama Değeri1250 Pelikan Erkek Apartments WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Bornova / İzmir

Atahan Özel Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Atahan Özel Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu olarak İzmir Bornova ilçesinde Kız Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda Televizyon
Revir
Sıralama Değeri1200 Atahan Özel Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Urla / İzmir

ÜNİYURT Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları

ÜNİYURT Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları olarak İzmir Urla ilçesinde Erkek Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Sıralama Değeri800 ÜNİYURT Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları  WhatsApp İletişimWhatsApp YouTube Detay

Buca / İzmir

Şehzade Kız Yurdu

Şehzade Kız Yurdu İzmir Kız Öğrenci Yurtları İzmir Öğrenci Yurtları İzmir Kız Yurdu İzmir Yurtlar Buca Kız Öğrenci Yurtları Buca Öğrenci Yurdu Buca Yurtlar İzmir Buca Kız Öğrenci Yurtları İzmir Buca

İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Televizyon
Spor İmkanları
Sıralama Değeri800 Şehzade Kız Yurdu WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Buca / İzmir

Kaan Erkek Öğrenci Yurdu

MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı

Kaan Erkek Öğrenci Yurdu olarak İzmir Buca ilçesinde Erkek Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Sıralama Değeri750 Kaan Erkek Öğrenci Yurdu WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Bornova / İzmir

Özel Maya Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı

Özel Maya Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurduİzmir Kız Öğrenci Yurtları İzmir Kız Yurtları Bornova Kız Öğrenci Yurtları Bornova Kız Yurtları İzmir Bornova Kız Öğrenci Yurtları İzmir Bornova Kız Yurdu İzm

ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Spor İmkanları
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
Sıralama Değeri750 Özel Maya Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Bornova / İzmir

Duru Rezidans

Duru Rezidans olarak İzmir Bornova ilçesinde Kız Rezidans alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Odalarda Banyo
Odalarda Televizyon
Spor İmkanları
Sıralama Değeri700 Duru Rezidans WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Buca / İzmir

Kampüs Öğrenci Yurdu

MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı

Kampüs Öğrenci Yurdu İzmir Erkek Öğrenci Yurtlar İzmir Erkek Yurtları İzmir Yurtlar Buca Erkek Öğrenci Yurtları Buca Erkek Yurtları Buca Yurtlar İzmir Buca Erkek Öğrenci Yurtları İzmir Buca Erkek Yurt

Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Revir
Sıralama Değeri700 Kampüs Öğrenci Yurdu  WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

İZMİR ÖĞRENCİ YURTLARI

İzmir özel öğrenci yurtları'nda en büyük konfor öğrencilerin fatura ödemek, yemek yapmak, bulaşık yıkamak gibi sorumluluklarının bulunmamasıdır. Öğrenciler buradan arta kalan vakitllerini daha verimli kullanabilirler. Bazı yurtllar öğrencilere çeşitli sosyal imkanlar sağlayabilmektedir. Spor salonları ve sinema salonu gibi hizmetler bazı özel öğrenci yurtlarında bulunmaktadır. Öğrenciler boş vakitlerini bu alanlarda değerlendirebilir, güzel bir üniversite hayatı yaşayabilirler. Bu gibi olanaklara sahip olmak isteyenler için ilk seçenek her zaman yurt olmaktadır.

Yemek yapmayı sevmeyenler için İzmir özel öğrenci yurtlarında sabah ve akşam yemek hizmetleri bulunabilmektedir. Bunun yanında kendi ara öğünlerini hazırlamak yada bazı gıdalarını saklamak için odada buzdolabı imkanı da bazı yurtlarda sağlanmaktadır..

Yurtlar öğrencilere 1,2,3 ve 4 yada daha fazla kişilik odalardan kendisine uyanı seçme imkanı sağlamaktadır. Bunun yanında oda da lavabo yada ortak kullanım lavabosu olarak iki seçenek bulunabilir.

Kişi tercih ve bütçesine göre bu kriterler arasıdan seçim yapabilmektedir. Temizlikle vakit kaybetmek istemeyenler içinse haftalık belirli rutinlerle oda temizlikleri bulunan yurtlar mevcuttur. Çamaşır yıkamak içinse çamaşır makineleri bazı yurtlarda ücretsiz olabiliyorken bazılarında az da olsa ücret talep edilebiliyor. Bunun yanında okula ulaşım konusunda da bazı yurtlarda okula servis kolaylığı da bulunabiliyor. Bu sayede öğrenciler okula ulaşım için erkenden kalkmak zorunda kalmıyor, bu imkan öğrencilere ulaşım açısından büyük bir kolaylık sağlıyor.

Gerek İzmir'de ki kız öğrenci yurtlarında, gerekse İzmir'de ki erkek öğrenci yurtlarında, aranan bir diğer kriter ise yurdun sağladığı sosyal imkanlar olmaktadır ve bize göre yurtların en büyük avantajı sosyal çevreyi geliştirmeye imkan sağlamasıdır. Öğrenciler gerek oda arkadaşlarıyla gerekse ortak alanda edinilen arkadaşlarla sosyal çevrelerini kısa zamanda genişletebilirler. Farklı kültürlerden insanlar tanıyıp, geniş bir çevre oluşturabilirler. Özellikle o şehirde ilk seneleri olan öğrenciler için yurt ortamı bulunmaz bir fırsattır. Öğrencilerle yurtları aynı platformda buluşturan yurtarama.com'da bu bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.
Yurtları filtrele
Diğer özellikler

İzmir hakkında bilgi

Ege Üniversitesi

20 Mayıs 1955 tarihinde yayınlanan kanunla 9 Mart 1956 tarihinde İzmir'de kurulmuştur. Ege Bölgesi’nin ilk, Türkiye'nin 4. üniversitesidir. Türkiye’de ve dünyada birçok ilklere imza atan üniversite, ülkemizin en çok tercih edilen üniversitelerinin başında gelir. Sosyal tesisler, gelişmiş bir kütüphane, sergi alanları, toplum merkezi, alışveriş merkezi ve Öğrenci Köyü ile 70.000 kişilik bir kampüs kenttir. Öğrencilere sağladığı bu gibi fırsatlar ve kaliteli eğitimi sayesinde Ege Üniversitesi öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilir.

İzmir hakkında daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.