Konya özel kız - erkek öğrenci yurtları, apart ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Konya Öğrenci Yurtları

  1. Ana Sayfa
  2. Yurtlar
  3. Konya
Konya, bir çok medeniyetin yaşadığı Mevlana ve Nasreddin Hoca'nın şehridir. Huzurlu, düzenli,modern ve büyük bir şehir olan Konya, Ülkenin yüz ölçümü bakımından en büyük kentidir. Tarihsel, kültürel ve doğal zenginlikleriyle öne çıkan Konya, Türkiye'nin tahıl ambarıdır. İstanbul ve Ankara'dan hızlı trenle ulaşılabilen Konya, yaşamak için güzel bir şehirdir. 2 devlet üniversitesi ve 3 vakıf üniversitesi olmak üzere 5 üniversitesi vardır. Konya, bir öğrenci şehridir. Sosyal ve kültürel imkanlar açısından öğrenciler için ideal bir şehir olan Konya, yurtlar açısından zengindir. Yurtların fiyatları bulundukları yere ve verdikleri hizmete göre değişiyor. Konya'da istediğiniz özellikte yurdu uygun imkanlara bulabilirsiniz. Konya'da ki yurtlara sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz.

***

Tahminen "Konya yurtlar" aramasıyla sayfamıza geldiniz. Konya gerek yüz ölçümü büyüklüğü, gerek ülkenin her yerine yakın oluşu gibi sebeplerle üniversite okuyacak öğrencilerin sık tercih ettiği bir şehir. Durum böyle olunca da şehirde ikisi vakıf üniversitesi olmak üzere toplamda beş üniversite var. Google Haritalar’dan baktığınızda, Selçuk Üniversitesi’nin şehrin diğer ucunda olduğunu göreceksiniz. Diğer üç üniversite ise birbirlerine ve aynı zamanda şehir merkezi dediğimiz Karatay bölgesine yakın bir mesafede bulunuyor.

Dünya tarihinde ilk yerleşim yerlerinden biri olan Konya doğal güzellikleri ve mimarisiyle de insanı büyülemektedir. Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî ile özdeşleşen Konya tarihi bakımından da oldukça önemlidir. Tarihi mekanları dışında Ekonomik olarak da Türkiye'nin gelişmiş kentlerinden bir tanesidir.

Birçok tarihi, kültürel, doğa hazinesine sahip ve tarih boyunca muazzam bir yerleşim ve ticaret kenti olan Konya, tarihi İpek Yolu üzerinde bulunmaktadır. Müzeler, camiler, abideler, hanlar ve kümbetleriyle bir turizm kentidir.

Eğer sizde bu şehirde okuyacaksanız ilk olarak kalıcak yer sorununu çözmeniz gerekmektedir. Öncelikle üniversitenize yakın olan bir yer tercih etmeniz gerekir sonuçta yüz ölçümü en büyük şehirdesiniz. Bu nedenle konyadaki yurt,apart ve stüdyo daireleri değerlendirebilmeniz için yurtarama.com olarak biz buradayız. Sizlere birden fazla seçenek sunmaktayız. Kendi bütçenize ve zevkinize en uygun olanını seçebilir hakkında daha çok bilgiye sahip olabilirsiniz.
İdeal Öğrenci YurtlarıKonya Kız Yurdu Konya Meram Kız Öğrenci Yurdu Fiyatı

ABK Şirketler kuruluşu olarak; başarılarla dolu 26. hizmet yılını geride bırakıp 11 kız, 10 erkek Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu olmak üzere toplam; 21. şubesiyle hizmet vermektedir.

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Odalarda Banyo
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Odalarda Televizyon
WhatsApp Sıralama Değeri300 İncele
İdeal Öğrenci Yurtları Konya Erkek Öğrenci Yurtları Meram Erkek Öğrenci Yurdu

Konya Meram Konya Meram Erkek Öğrenci Yurdu Konya Meram Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatı Konya Meram Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları Konya Meram Erkek Öğrenci Yurtları Konya Meram Erkek Öğrenci Yurtları

7/24 Güvenlik
İnternet (Kablosuz Ağ)
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
WhatsApp Sıralama Değeri300 İncele
Buket Pansiyon Konya Akşehir Kız Öğrenci Evleri Akşehir Pansiyonlar

akşehir kız pansiyonu, akşehir kız pansiyonları, konya akşehir kız pansiyonu, konya akşehir kız pansiyonları, akşehir kız öğrenci evi, akşehir kız öğrenci evleri, konya akşehir kız öğrenci evi,

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Odalarda Televizyon
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
WhatsApp Sıralama Değeri250 İncele
Ebrar Su Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu Akşehir
MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı

Ebrar Kız Öğrenci Pansiyonu Konya Kız Öğrenci Pansiyonları Akşehir Kız Öğrenci Pansiyonları Konya Akşehir Kız Öğrenci Pansiyonları Konya Kız Öğrenci Apartları Akşehir Kız Öğrenci Apartları Konya Apart

7/24 Güvenlik
Açık Büfe KahvaltıAçık Büfe Kahvaltı
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Kantin
WhatsApp Sıralama Değeri100 İncele

Konya standart üye yurtlar

KONYA KIZ VE ERKEK ÖĞRENCİ YURTLARI

Konya'daki özel öğrenci yurtları, sağladığı avantajlarla öğrenciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yemek yapma, bulaşık yıkama gibi sorumlulukların olmaması, öğrencileri yurt tercih etme konusunda cezbeden en büyük etkenlerin başında geliyor.

Yurtlarda öğrenciler için birçok hizmet sağlanmaktadır. Bu hizmetlerden biri de servis imkanıdır. Okula ulaşım için bazı yurtlar öğrencilerine ring servis sağlayabiliyor. Öğrenciler bu servisleri istedikleri saatte kullanabiliyorlar. Okula yürüme mesafesinde olan ya da servis imkanı bulunan yurtlar, öğrencilere ulaşım açısından büyük kolaylık sağlıyor.

Genelde Konya'daki özel öğrenci yurtları'nda sabah ve akşam olmak üzere iki öğün yemek fiyata dahil şekilde verilirken bazılarında ise ekstra bir ücret talep edilebiliyor. Bunun yanında bazı yurtlarda ise öğrencilerin kendi yemeklerini yapabilmesi için ortak kullanım alanında mutfak seçeneği de olabiliyor. Bu mutfaklar öğrencilere dilediğini yapıp pişirme ve kısa bir zaman dilimi olmadan yemek yiyebilme imkanı sunuyor.

Konya'daki yurtlar'dan bazıları öğrencilere çeşitli sosyal imkanlar da sunabiliyor. Spor salonları, yüzme havuzu ve kütüphane gibi ekstra hizmetler veren yurtlarda, öğrenciler boş vakitlerini verimli şekilde kullanabiliyor fakat bu  gibi imkanlara bağlı olarak fiyatlarda yükselebiliyor. Bu yuzden öncelikle bütçe belirlenip daha sonrasında seçenekler arasından eleme yapılması daha doğru olabilir.

Öğrencilere yurtlar hakkında doğru bilgi sağlamak amacıyla kurulmuş bir platform olan yurtarama.com' da yurtlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, tercihlerinize uygun yurt bulabilme imkanına sahip olabilirsiniz.
Yurtları filtrele
Diğer özellikler
Konya  Öğrenci Yurtları | Yurt ARAMA

Konya hakkında bilgi

Konya Selçuk Üniversitesi

Konya'da bulunan Selçuk Üniversitesi, 11 Nisan 1975'de kurulmuştur. Devlet üniversitesidir. Selçuk Üniversitesi 16 Fakülte, 1 Devlet Konservatuvarı, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 3 Yüksekokul, 22 Meslek Yüksekokulu, 4 Enstitü, 19 Araştırma ve Uygulama Merkezini bünyesinde barındırmaktadır. Türkiye'nin en büyük üçüncü kampüsüne sahip olan Selçuk Üniversitesi ülke üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Konya hakkında daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.