Van özel kız - erkek öğrenci yurtları, apart ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Van Öğrenci Yurtları

  1. Ana Sayfa
  2. Yurtlar
  3. Van
Yüzolçümü bakımından Türkiye'nin 6. büyük şehri olan Van, tarihi, kültürü ve doğasıyla Doğu'nun incisi. Türkiye'nin en büyük gölünün bulunduğu Van'da görülmesi gereken pek çok tarihi ve doğal güzellik var. Kedisi ve İnci kefaliyle ünlü şehirde Yüzüncü Yıl Üniversite yerleşkesi Vangölü sahilinde kurulu. Kente büyük hareketlilik katan üniversitede yerli öğrencilerin dışında farklı ülkelerden öğrenciler de eğitim görüyor. Gün geçtikçe gelişen sosyal yaşam ve imkanlarıyla öğrenciler için güzel bir yer olan Van'da barınma sorunu bulunmuyor. Yurt konusunda pek çok alternatif var. Van'daki yurtları sitemiz üzerinden inceleyip, iletişim kurabilirsiniz.
Yurtları filtrele
Diğer özellikler
Van  Öğrenci Yurtları | Yurt ARAMA

Van hakkında bilgi

Van Hakkında Genel Bilgiler

Van, ülkemizin en kalabalık on dokuzuncu şehridir. Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan şehir, nüfus bakımından bölgenin en büyük ilidir. Anadolu'nun en büyük kapalı havzası olan Van Gölü'ne sahiptir. 13 ilçesi bulunur.Van iklimi karasal iklim olup bitki örtüsü bozkırdır. Dünya'nın hâlâ yaşanılan en eski kentlerinden biridir.

Van hakkında daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.