Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
MEB'den Hastane Sınıfı Kararı!
Yarıyıl Tatili Başlıyor!
Okullara Ücretsiz Yemek!
ÖSYM Takvimi Geri Çekildi!
ALES Tamamlandı!
Ara Tatil Bitti!
2022-KPSS Ön Lisans Sınav Sonuçları Açıklandı
KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
"Şehitlerimizin Evlatlarının Eğitim Masraflarını Karşılayacağız!"
Örnek LGS Soruları Yayımlandı!
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

2022 yılında üniversite öğrencileri için burs veren yerler

Geri dön
10/06/2022

Türkiye’de üniversite eğitimi görmekte olan birçok öğrenci için maddi olarak gereken desteği sağlayan pek çok kurum bulunmaktadır. Bu kurumların sağladığı destek, çalışkan öğrencilere yardımda bulunma amacı taşımaktadır. Peki, bu amaçla 2022 yılında üniversite öğrencilerine burs verenler hangi kurum ve kuruluşlardır? Bu soru burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği sorulardandır. Burs verenler listesi ve yurtlar hakkında ayrıntılı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Devlet ve vakıflar başarılı öğrenciler için burs sağlamaktadır. Başarılı öğrencilerin almaya hak kazandığı burslar bulunmaktadır. Burs başvurunda bulunabileceğiniz kurum ve kuruluşlara pek çok örnek verilebilir. 

Burs verenler listesinde yer alanlar arasında; Toplum Gönüllüleri Vakfı, Türk Eğitim Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, Sabancı Vakfı, Vehbi Koç Vakfı, 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı, Sütaş, Nef Vakfı, Anadolu Vakfı, Sema Yazar Gençlik Vakfı,TÜBİTAK, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, NEF Vakfı, Selçuklu Holding, ETİ, Aktaş Holding Eğitim Bursu, Sinpaş Holding,Türkiye Milli Kültür Vakfı,TEMA Vakfı 
gibi kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır.

Her kurumun burs başvuru tarihi değişkenlik göstermektedir. 2022 yılında da bazı kurum ve kuruluşlar üniversite öğrencilerine burs vermeyi sürdürmekteler. İşte bu kurum ve kuruluşlardan bazıları:

Girişimcilik Vakfı 2022 burs veren vakıflar arasındadır. Bu programa Türkiye’de ikamet eden ve T.C. Vatandaşı olan bunun yanı sıra bir üniversiteye girmeye hak kazanarak kayıt yaptıran öğrenciler başvurabilmektedir. Üniversite öğrencilerinin 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında okuması ve 17 – 24 yaşları arasında olmaları gerekmektedir. Girişimcilik alanında ilerlemek isteyen öğrenciler için tasarlanan Fellow Programı ile yenilikçi metodları deneme imkânı bulabilirsiniz. Şartlara uygunluk sağlayan öğrenciler belirtilen sürelerde internet üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Ardından başvuru sonucunuzu takip edebilirsiniz. Başvurunuz sonucunuz  olumlu olması halinde sizlere ulaşılacaktır.

Vakıf 19, öğrencilere belirli sürelerde burs verenler arasındadır. Hazırlık sınıfı hariç olmak üzere öğrenciler bağlı bulundukları fakültelere göre; 6 yıl süresince Tıp Fakültesi öğrencilerine , 5 yıl boyunca Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakülteleri öğrencilerine ve diğer fakülteler için 4 yıl süresince burs imkanı sağlamaktadır. Burs almaya devam edebilmek için öğrencinin genel not ortalamasının  4 üzerinden 2.50 veya 100 üzerinden 65 olması gerekmektedir. Bunun yanında bir önceki alt sınıftan dersi kalmaması koşulu bulunmaktadır. Burs almaya hak kazanan öğrenci her yıl eğitimine başladığı tarihten itibaren 30 gün içerisindetranskript ve öğrenci belgesini Vakıf 19’a ulaştırmakla mükelleftir.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, burs verenler arasında önemli bir yere sahiptir. Alarko Holding lise ve üniversite öğrencilerine karşılıksız şekilde burs olanağı sağlamaktadır. Bursun devamlı olması için öğrencinin not ortalamasının belirtilen kriterleri sağlaması gerekmektedir.

Türk Böbrek Vakfı, burs başvuruları e-posta adresine belgelerin gönderilmesiyle yapılmaktadır. Türk Böbrek Vakfı Bursu koşulları arasında devlet üniversitelerinin tıp fakültelerinde bu sene 2.sınıfta öğrenim görmeye başlayacak olan kız öğrencilere karşılıksız olacak şekilde burs verilmektedir. Bu bursun şartları hakkında ayrıntılı bilgi için vakfın web adresini inceleyebilirsiniz.

TSK Eğitim Vakfı, burs başvurusu koşulları arasında; yurtlarının bulunmadığı illerde ön lisans ve lisans eğitimini sürdürüyor olmak, Ankara, İstanbul ve Eskişehir'de bulunan vakıf öğrenci yurtlarına  yerleştirilmemiş bulunmamak gibi şartlar bulunmaktadır. Diğer şartlar ile ilgili bilgiye TSK Eğitim Vakfı'ndan ulaşabilirisiniz.

 

İnceleme : 558