Kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, öğrenci apartları ve pansiyonlara kolayca ulaşabilirsiniz.
      
     
      

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
180 üniversite kampüsüne "posta kahvesi" açılıyor
Öğrenciler 400 kilo hamsiyi 2 saatte bitirdi
Üniversite öğrencileri Kapadokyada çevre temizliği yaptı
Üniversite öğrencisinden takdir edilecek davranış
Üniversite öğrencileri yaz aylarında para kazanabilecek
Trakya Üniversitesi Bulgaristan Şumen Üniversitesinde sergi açtı
Üniversite öğrencisi engellilere umut olacak
Üniversite öğrencilerinden insansız su altı aracı
Türkiye Sportif Yetenek Projesi’nde 424 bin öğrenci tarandı
ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni yetenekleriyle buluşuyor
Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Amaç; ''Öğrenci Odaklı Dünya Üniversitesi Olmak''

07/06/2010
Amaç; ''Öğrenci Odaklı Dünya Üniversitesi Olmak''

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, ilimizde yer alan yerel gazeteleri ve yerel televizyonları ziyaret ederek, üniversitemizde gerçekleştirilmesi planlanan 4 önemli proje konusunda gazete ve televizyon yöneticilerine bilgiler verdi.

Eskişehir’in yerel gazete ve televizyonları Sakarya, Anadolu, ESTV, Sonhaber, Şehir, Milli İrade, İkiEylül, Kanal 26 ve İstikbal Gazetesi’ni 3 Haziran günü gezen Rektör Prof. Dr. Davut Aydın ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Halil İbrahim Gürcan, üniversitemizde gerçekleştirilmesi planlanan önemli projeler ve uzaktan öğretimde öğrenim gören öğrencilere yapılacak yenilikler konusunda basın mensuplarına bilgiler verdi.

Eskişehir’i mükemmeliyet merkezi yapacağız
Anadolu Üniversitesi’nde uzaktan eğitimde ve örgün eğitim programlarını Avrupa standartlarına göre yeniden düzenleyeceklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Aydın, yakın zamanda bazı bölümlerde sınavların online olacağını ve bundan böyle kitle odaklı eğitime geçeceklerini kaydetti.

Uzaktan öğretimden örgüne geçilebilecek
Uzaktan öğretimde öğrenim gören ve başarı puanı 80 puan ve üstü olan öğrencilerin örgün programlara geçebileceğini belirten Rektör Aydın, “Öğrenci arkadaşımızın üniversitemize geldiği puan düşük olabilir. Önemli olan bundan sonra göstereceği azmi. Öğrenim gördüğü dönem içinde 80 puan ve üstünü aldıktan sonra okuduğu bölümler ilgili olarak örgün programa geçebilecek” dedi.

Çift diploma sahibi olma fırsatı
Önlisans programlarında öğrenim gören öğrenciler, istedikleri takdirde, İngiltere’ye giderek 16 hafta ücretsiz İngilizce kursuna katılabilecek. Sonraki 2 yılda öğrenimlerine devam edecek. Ancak 10bin pound civarında olan okuma ücretini kendileri karşılayacak.

Örgün programlarda okuyan öğrenciler içinde, birinci, ikinci, üçüncü sınıfı Anadolu Üniversitesi’nde okuyup dördüncü sınıfı İngiltere’de okumak isteyenler, bir yılı başarılı bir şekilde bitirdikten sonra çift diploma sahibi olabilecekler.

Havacılık Sektörüne yetiştirilen eleman sayılı artacak
Türk Yükseköğretimin’de öğrenim gören öğrencilerin yüzde 48’inin Anadolu Üniversitesi kimliği taşıdığına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, “Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen toplantılarda Türk Hava Yolları’na pilot, kabin memuru ve teknisyen yetiştirme konusunda tam destek aldık. Havacılık sektörü yüzde 15 büyüdü. Hava yolları bizden pilot, kabin memuru ve teknisyen talep ediyor. Havacılık sektöründe günde güne eleman ihtiyacı artıyor. Anadolu Üniversitesi’nin en önemli projelerinden biri de budur. Türk Hava yolları dünya üçüncüsü olarak gösteriliyor. Bu kuruma tek istihdam sağlayacak yer Anadolu Üniversitesi’dir” diye konuştu.

CEO-Rektör Uygulaması
Dünyanın her yerinde artık üniversitelerde CEO-Rektör modelinin uygulandığına dikkat çeken Prof. Dr. Davut Aydın, “Bu modelde rektörlerin bir ayağının üniversitelerde diğer ayağı da ticarettedir. Çünkü artık kamu kaynakları giderek azalmaktadır. Üniversiteler kendi kaynaklarını yaratmalıdır. Onun için bu modeli çok önemsiyoruz ve hayata geçirilmesi için çalışıyoruz” dedi.

ANADOLU.EDU.TR

İnceleme : 1549