Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
Üniversite Öğrencileri Ne Zaman Aşı Olacak?
YDS İngilizce Sınav Başvuruları Başladı
Öğrencilere Dağıtılan Milyonlarca Ders Kitabı Geri Dönüşüme...
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Giriş Yerleri Açıklandı!
LGS'de Aynı Soru İddiası!
LGS 2021 Tamamlandı
LGS İçin İçişleri Bakanlığından Genelge
Öğrenciler için LGS Giriş Klavuzu
Yüz Yüze Eğitim Başlıyor!
YÖK'ten Yüz Yüze Eğitim Kararı
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Gençler için Canik’ten “Kardeşeli”

Geri dön
28/06/2018

SAMSUN,(DHA) - SAMSUNLU gençler ile yabancı gençlerin sosyal uyumlarını sağlamak amacıyla Canik Belediyesi ve Kardeşeli Derneği tarafından Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin desteğiyle hazırlanan “Gençler İçin Kardeşeli” projesinin tanıtımı yapıldı.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Samsun İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği’nin de paydaş olduğu projenin Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tanıtım programına ev sahibi Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in yanısıra Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Kıdemli Program Bölümü Yetkilileri Irak Imomberdiev ve İsmet Yasak, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Muştu, Canik Belediyesi Dış İlişkiler Birimi Müdürü Ali Kemal Tural, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile muhacir aileler ve gençler katıldı.

 

UYUM PROJELERİ

 

Projenin tanıtımında konuşan Başkan Osman Genç, “Uluslararası projelere imza atan bir belediye olarak, yine anlamlı bir projenin içerisinde yer almaktan onur duyuyoruz. Bugüne kadar bir çok sosyal sorumluluk projesine imza attık. Daha önce Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğrenim gören 300 gencimizin gönüllü olduğu ‘Kalplere Hicret’ Projesi düzenledik. Sadece bununla sınırlı kalmadık. Yine ilçemizdeki misafirlerimiz için eğitim, kültür projeleri gerçekleştirdik. İlk önce Türkçe bilmeyen çocuklarımız ve aileler için Türkçe kursu düzenledik. Okula devam edemeyen çocuklarımızı okula kazandırdık. Onların ekonomik kazançlarını artırmak için projeler ürettik” dedi.  

 

TOPLUMSAL ENTEGRASYON SAĞLANACAK

 

Medeniyetin değerlerini devam ettirdiklerini ifade eden Başkan Genç, “Kurduğumuz Dış İlişkiler Birimi vasıtasıyla Suriye'de, Bangladeş'te, Azerbaycan'da, Kudüs'te Canik Belediyesi olarak var olduk. Sadece buradaki değil, buraya gelemeyen oradaki kardeşlerimize de yardım elimizi uzattık. Tabi bu projemiz kapsamında misafir gençlerimizin sosyo-kültürel becerilerini ve potansiyellerini geliştirecek seminerler, geziler, festivaller ve sergiler gibi aktiviteler gerçekleştirilecek. Bu projede renk, ırk, dil, vasıf, sınıf farkı yok. Bu projede birlik var, kardeşlik var. İnanıyorum ki, bu proje ile misafir gençlerimizin yaşam kalitelerinin artışına, toplumsal hayata, Türkçe diline hakimiyetlerine, toplumsal entegrasyonlarına ve uyumlarına hep birlikte tanık olacağız” diye konuştu.

 

BAŞKAN GENÇ’E TEBRİK

 

Canik Belediyesi’nin çalışmalarını takdir ettiğini dile getiren Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü de, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i tebrik ederek, bu tür sosyal sorumluluk projelerinin önemli olduğunu söyledi. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Kıdemli Program Bölümü Yetkilileri Irak Imomberdiev ise, Birleşmiş Milletler olarak bu anlamlı projeyi Canik Belediyesi ile birlikte uygulamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, bu tür projelere ağırlık veren Başkan Genç’i kutladı. 

 

SAMSUN’UN ADINI DUYURUYORUZ

 

Canik Belediyesi Dış İlişkiler Birimi Müdürü Ali Kemal Tural ise, birim olarak yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle Samsun ve Türkiye’nin adını duyurduklarını söyledi. Tanıtım toplantısının sonunda Suriyeli, Iraklı ve Afgan misafir çocuklar, Türkçe şarkılardan oluşan mini bir konser verdi. Öte yandan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Kıdemli Program Bölümü Yetkilileri Irak Imomberdiev, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i makamında ziyaret etti. Başkan Genç, ziyaretin sonunda Imomberdiev’e seramikten Osmanlı kaftanı hediye etti.  

 

 

İnceleme : 1031