Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
Eğitime Kar Engeli
Mesleki Eğitim Merkezleri Açılıyor
Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Devam Edecek Mi?
Ara Tatil Uzayacak Mı?
MEB Yüz Yüze Eğitimde Kararlı
31 Aralık Okullar Tatil Mi?
Çevre Eğitimi Dersinde Değişiklik
Üniversite öğrencilerinden çevreye duyarlı festival
Üniversiteler uzaktan eğitime mi geçecek?
KYK 3 Aylık Burs Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

LGS 2021 Tamamlandı

Geri dön
11/06/2021
LGS 2021 Tamamlandı
Öğrencilerin heyecanla beklediği LGS sınavı 6 Haziran Pazar günü tamamlandı. Sınav 2 oturumdu ve 9.30'da başladı 12.50'de sona erdi. Beklenen sınavın bitiminden sonra herkes sınav hakkındaki yorumları merak etmeye başladı. Sınavın kolay olduğunu belirten öğrenciler de oldu, zor olduğunu söyleyen de. işte sınav sonrasında açıklamada bulunan LGS adaylarından bazılarının yorumu;
 
 
 
  -Sayısal zordu ama sözel de beklediğimizden kolaydı. İnternet ortamında yapılan derslerin çok faydası olduğunu söyleyemem. Yüz yüze olsaydı eğitimler daha rahat olurdu.
 
  -Sınavım güzeldi, matematik hariç. Matematik biraz zorladı. Zor sorular vardı. Yeni nesildi. 15 soru işaretledim, 3'ünden emin değilim. Uzaktan eğitimde çok fazla bir şey anlayamıyorsunuz. Kendi çalışmalarımla ve dershaneye giderek biraz yapabildim. 45 dakikalık molada annemle görüştüm, biraz atıştırma yaptım ve 45 dakikaydı mola hızlıca geçti zaten.
 
  -Sözel kolaydı ama sayısalda çok zorlandım. Zor sorulardı pek sayısal yapamadım. Ama sözel kolaydı, öyle düşünüyorum. Hem corona yüzünden motivasyon olarak düştük, hem de her derse girsen bile online da o verimi alamıyorsun. Ama hazırlanabildiğim kadar hazırlandım. Kafamda bir lise yok, umarım iyi bir liseye gidebilirim, çok heyecanlandım.
 
  -Her sene olduğu gibi bu yıl da matematik zordu. Ama sözel sorular bir nebze kolaydı. Online eğitim bizim için zordu. Umarım kısa sürede yüz yüze eğitime geçebiliriz.
 
  -Herkes matematiğin çok zor olduğunu söylemiş. Bence o kadar zor değildi. Sözel sorular çok uzun olduğu için çözerken çok sıkıldım. Bence onlar daha zordu.
 
  -Sınava hazır oluğumu düşünmüyordum. Okulla beraber dershane veya özel derslerimiz de karantinadan dolayı çok kesildi. Online eğitimle öğrenebildiğimiz kadar öğrendik. O bilgilerle ne kadar olursa artık. Umarım herkes istediği liseye gider.
 
  -Sınavdan çok maske zorladı. İzin verseler de virüsten korktuğum için maskemi hiç indirmedim. bu da benim odaklanmamı zorlaştırdı. İnşallah bir daha maskeyle sınava girmek zorunda kalmayız.

Çocukları ve öğrencileri sınavda ter dökerken veliler ve öğretmenler onları sosyal mesafe kurallarına uyarak dışarda bekledi. Görevliler sık sık uyarılarda bulunsa da sınav bitiminin heyecanıyla sosyal mesafe unutuldu.
 
Adaylar sınav sonuçlarını 30 Haziran'da öğrenebilecek.
İnceleme : 357