Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
Yükseköğretim Kurumu Resmen Duyurdu!
2021-2022 Yılı Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren...
Cumhurbaşkanından eğitim alanına dair değerli açıklamalar!
Mahmut Özer'den "Herhangi bir sorun yok" açıklaması!
Okullarda PCR Testi Dönemi Başlıyor
YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
Bakanlardan Yüz Yüze Eğitim Açıklamaları
Vali Kaldırım'dan Talimat
KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı
KPSS Sonuçları Açıklandı!
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

MEB E-karnelere Erişimi Bugün Açıyor!

Geri dön
18/06/2021
MEB E-karnelere Erişimi Bugün Açıyor!
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgelerini bugün itibariyle e-Okul'dan öğrencilerin erişimine açılıyor.
 
MEB'e bağlı e-okul.meb.gov.tr adresinden karnelerine ulaşacak öğrenciler takdir ve teşekkür belgelerini de sistemden öğrenebilecek. 
 
Covid-19 döneminde TRT EBA, EBA ve benzer şekilde uzaktan yapılan canlı dersler sonucunda öğrenciler karnelerine de uzaktan erişmiş olacak. Ancak 2020-2021 dönemi 2 Temmuz Cuma günü sona erecek. Meb öğrencilerin sistemde sıkıntı yaşamaması için e-karneleri öğrencilerin erişimine 18 Haziran (bugün) itibariyle açıyor.

Karnelerini e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin (VBS) sistemi üzerinden değil de basılı karne olarak almak isteyen öğrenciler 2 Temmuz itibariyle kendi okullarından alabilecek.

Karnelerin verilmesi sonrasında başlayacak olan "Telafide Ben de Varım" adıyla telafi eğitimi süreci başlayacak. Öğrencilerin yaz itibariyle göreceği telafi eğitime başvuruları 21 Haziran- 2 Temmuz itibariyle yapmaları gerekiyor. 
 
Covid-1 kapsamında sınırlı sayıda öğrencilerle yapılacak olan yüz yüze eğitim 5 Temmuz- 31 Ağustos arasında olacak. Öğrenciler için il, ilçe kısıtlamasının olmadığı da belirtildi.
 
Eğitimin yanı sıra birçok bilimsel, sosyal ve kültürel etkinliklerin düzenleneceği Telafide Ben de Varım" eğitiminin detaylarını telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinden açıklandı.
İnceleme : 280