Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
MEB'den Hastane Sınıfı Kararı!
Yarıyıl Tatili Başlıyor!
Okullara Ücretsiz Yemek!
ÖSYM Takvimi Geri Çekildi!
ALES Tamamlandı!
Ara Tatil Bitti!
2022-KPSS Ön Lisans Sınav Sonuçları Açıklandı
KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
"Şehitlerimizin Evlatlarının Eğitim Masraflarını Karşılayacağız!"
Örnek LGS Soruları Yayımlandı!
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Mesleki Eğitimde YTÜ ile İş Birliği İçin İmzalar Atıldı

Geri dön
13/05/2022
Mesleki Eğitimde YTÜ ile İş Birliği İçin İmzalar Atıldı
Yıldız Teknik Üniversitesi Maçka Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen iş birliği protokolünün imza törenine katılan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlık olarak öncelik verdikleri en önemli konulardan birinin mesleki ve teknik eğitim olduğunu belirtti. 
 
Göreve geldikleri günden itibaren bu öncelik tanımlamasıyla iş gücü piyasasının aradığı insan kaynağını hızlı ve nitelikli bir şekilde yetiştirmek için seferberlik başlattıklarını belirten Özer şöyle devam etti: " Daha önceden mezunların kendilerine gelmesini bekleyen iş dünyası temsilcilerini mesleki eğitimin tüm süreçlerine dâhil ettik. Öyle bir iş birliği çatısı oluşturduk ki artık mesleki eğitim verdiğimiz tüm alanlarda müfredatı iş gücü piyasasının temsilcileri ile birlikte güncelliyoruz. Öğrencilerimizin beceri eğitimlerini o iş birliği kapsamındaki işletmelerde gerçek iş ortamlarında edinmelerini sağlıyoruz. Diğer taraftan mesleki eğitim için çok kritik olan öğretmenlerin işbaşı ve mesleki gelişim eğitimlerini de birlikte planlıyoruz çünkü öğretmenlerin güncel teknolojik gelişmeleri görmesi lazım ki hızlı bir şekilde o becerileri eğitim eğitimin içerisine enjekte edebilsin. Böylelikle çok kısa bir sürede eğitim verdiğimiz tüm alanlarda iş gücü piyasanın tüm temsilcileriyle birlikte bu iş birliklerini uygulamaya geçirdik."
 
Türkiye'nin en önemli kurum ve kuruluşlarıyla çok güçlü meslek liseleri kurmaya başladıklarını aktaran Bakan Özer, Yıldız Teknik Üniversitesi ile atılan adımın da bu kapsamda olduğunu belirtti. Özer, "Öğretmenlerimizin eğitimlerini, oradaki öğrencilerimizin Ar-Ge çalışmalarını üniversitede yaptıkları, akademisyenlerimizin ders verdikleri mekânları, kaynakları birlikte kullandıkları bir ortaöğretim kurumu... İstediğimiz şey bu." diye konuştu. 
 
Türkiye'nin farklı alanlardaki deneyimleri eğitim sistemine ne kadar transfer edilebilirse sistemin o kadar güçlü olacağını kaydeden Bakan Mahmut Özer, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz'ın şahsında tüm üniversite akademisyenlerine, çalışanlarına ve bu projede emeği geçenlere teşekkür etti.
İnceleme : 537