Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
ÖSYM Başkanı Özvar'dan YKS Sonuçlarına İlişkin Açıklama!
YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!
1 Milyon Öğrenci, Yaz Okullarında Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor!
DGS Sonuçları Açıklandı!
LGS İkinci Nakil Sonuçları Açıklandı!
Yeni KPSS Takvimi Açıklandı!
KPSS Önlisans Başvuruları Başladı!
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Görevden Alındı
Cumhurbaşkanı 2022 KPSS Soruları İle İlgili İnceleme Başlattı!
2022 KPSS Lisans Soruları Çalındı mı?
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Öğrenciler İçin Vergi İndirimi Önerisi Kabul Edildi

Geri dön
06/12/2021
Öğrenciler İçin Vergi İndirimi Önerisi Kabul Edildi
Düzenlenen 20. Eğitim Şurası'nda değerlendirilen önerilerden 128 tanesi kabul edilmişti. Kabul edilen öneriler arasında bir lise öğrencisinin önerisi de bulunuyor.

Aselsan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi İsmet Çağrı Kızılağıl'ın "Bilgisayar, tablet gibi teknolojik aletlerde öğrencilere vergi indirimi gibi olumlu durumlar sağlanmalıdır" teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Önerisi genel kurulda en çok oy birliği alan madde olan lise öğrencisi Kızılağıl, en büyük hayalinin mühendis olmak olduğunu dile getirdi.
 
Öğrenci Kızılağıl, " Bilgisayar, tablet gibi teknolojik aletlerde öğrencilere vergi indirimi gibi olumlu durumlar sağlanmalıdır" şeklindeki teklifini Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, genel kurula sundu ve öğrencinin önerisi oy birliği ile kabul edildi.
 
Böylelikle şura tarihinde ilk kez bir öğrencinin önerisi de kabul edildi ve hayata geçirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından çalışılacak. Lise öğrencisi Kızılağıl'ın önerisi genel kurulda en çok oy birliği alan madde oldu.

Lise öğrencisi İsmet Çağrı Kızılağıl "Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak konusunda neler yapılabileceğini çok düşünmüştüm. Teknoloji artık eğitimin vazgeçilmez bir parçası. Yüksek gelirli aileler çocuklarına tablet, bilgisayar alabiliyor ama düşük gelirli aileler için bu zor bir şey. Bu sıkıntıyı uzaktan eğitim döneminde de gördük. Öğrenciler için bu cihazlarda bir vergi indirimi yapılabilir diye düşündüm. Bu öneriyi de genel kurulda dile getirdim. Bakan bey de oradaydı. Oylanıp kabul edilince çok mutlu oldum, çok sevindim" dedi.

İnceleme : 790