Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
MEB'den Hastane Sınıfı Kararı!
Yarıyıl Tatili Başlıyor!
Okullara Ücretsiz Yemek!
ÖSYM Takvimi Geri Çekildi!
ALES Tamamlandı!
Ara Tatil Bitti!
2022-KPSS Ön Lisans Sınav Sonuçları Açıklandı
KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
"Şehitlerimizin Evlatlarının Eğitim Masraflarını Karşılayacağız!"
Örnek LGS Soruları Yayımlandı!
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Özvar'dan KPSS İle İlgili Açıklamalar!

Geri dön
30/09/2022
Özvar'dan KPSS İle İlgili Açıklamalar!
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kürek Takımı’nın Eymir Gölü’ndeki etkinliğine katıldı. Burada KPSS ile ilgili açıklamarda bulundu.

Özvar, YÖK Genel Kurulu’nun bugün KPSS inceleme raporunu değerlendireceğini belirterek şunları söyledi:

“KPSS ile alakalı YÖK’e hukuki mevzuattan neşet eden bir ön inceleme yetkisi verilmiş vaziyette. Daha önce de açıkladığım üzere biz bu ön incelemeyi başlattık ve neticelendirdik. Bugün genel kurulda bu KPSS inceleme raporu değerlendirilecek ve neticesi hakkında gerekli işlemler tesis edilecek.

Sonuçlandığını ifade etmem mümkün şu anda. Bugün genel kuruldan ön inceleme raporunu geçirmiş olacağız. O sonuca göre neticelenecek. Genel kurulda ön incelemeyi tartışacağız. ‘İncelemeyi yapan hukukçu arkadaşlarımızın ortaya koyduğu görüşler dahilinde genel kurul gerekli tedbirleri alacak ve işlemler yürüyecek diye düşünüyorum.”

ÖSYM’nin, sınavları yıllardır en iyi şekilde yapmaya çalıştığını vurgulayan Özvar, şöyle konuştu:

“Elbette sınavlarla alakalı tartışmalar olabilir ama bu tartışmalar kurumların müesses haline zarar vermemesi lazım. Bu fevkalade önemli. Aynı üniversiteler gibi. Üniversiteler hakkında eleştiri yapmak, değerlendirmek, sıralamak mümkün ama bu tür eleştiri ve değerlendirmelerde üniversitelerin itibarına halel getirecek, onun ulusal ve uluslararası düzeyde kredibilitesine zarar verecek yaklaşımlardan da kaçmak gerekiyor.

İnsanların hataları, kusurları olabilir ama kurumları muhafaza etmek hepimize düşen temel bir vazifedir. Bu vesileyle kamuoyuna bir mesaj vermeyi arzu ederim. Kurumların itibarını hepimiz muhafaza etmek durumundayız. Kurumlar içerisinde hata yapanalar olursa o hatayla alakalı gerekli işlemler tesis edilir ama kurumu yok etmek, yıkmak, dağıtmak bize uygun bir davranış olmaz.”
İnceleme : 1122