Özel kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, apartlar ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurtarama.com Facebook İletişim Yurtarama.com Twitter İletişim Yurtarama.com İnstagram İletişim YurtArama.com Youtube videosu
Yurtarama.com Kullanıcı Paneli
Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
KYK yurtlarında kalan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK borçlarına müjde geldi
KYK Borçlarında Son Durum
VGM lisans burs sonuçları ne zaman açıklanır?
KYK Borcu Olanlar Dikkat! Bakan Berat Albayrak'tan Açıklama...
İlk Defa KYK Burs/Kredi Ödemesi Alacak Öğrencilerin Dikkatine!
KYK Kredi/Bursları Ne zaman Yatacak?
Başkan Erdoğan'dan Öğrencilere Müjdeli Haber
2019 KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı
2019 Kredi ve Burs Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

SAÜ Bilgisayar Müh. Bölümü 2. Proje Ofisini Açtı

07/06/2010
SAÜ Bilgisayar Müh. Bölümü 2. Proje Ofisini Açtı

Türkiye’de ilk olan bir modelle ve tamamı Ford Otosan tarafından sağlanan demirbaşlarla oluşturulan Proje Ofisi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölüm öğrencileri yer almış ve mezun olana kadar burada çalışmalarını sürdürmüşlerdir. Her öğrencinin haftada 20 saat çalıştığı, Ford’dan sigortalı olarak yaklaşık 1000 TL aylık aldığı proje ofisinde 2 yıllık süre zarfında Ford Otosan için 20 Yazılım Projesi gerçekleştirilmiştir.

Başarılı geçen proje ofisi uygulamasından sonra 2. Proje ofisi için anlaşma imzalanmış olup oluşturulan bu yeni ofiste Veritabanı Yöneticisi, Yazılım Uzmanı / Uygulama Mimarı ve Süreç Mühendisi gibi piyasanın çok ihtiyaç duyduğu alanlarda projeler yapılarak öğrencilerimizin bu alanda yetişmesi sağlanacaktır.

İnceleme : 3014
SAÜ Bilgisayar Müh. Bölümü 2. Proje Ofisini Açtı

Proje koordinatörü Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ümit KOCABIÇAK verdiği bilgide, “Yıllardır hayalini kurduğumuz Üniversite-Sanayi İşbirliğini Ford Otosan gibi güçlü bir şirketle ve Türkiye’de ilk olan bir modelle uygulamanın mutluluğu içindeyiz.  Bu ofislerle, öğrencilerimize henüz öğretim sırasında ve üniversite ortamının içinde gerçek sanayi projelerinde çalışma imkanı sağlamış olmaktayız. Mezunlarımızın çabuk ve nitelikli işler bulma olasılığı yükselmekte ve öğrenciler arasında yaratılan proje ekibine girebilme yarışının bir sonucu olarak akademik başarı, öğrenme motivasyonu sağlanabilmektedir. Bu ofislerde çalışan öğrenciler mezun olduklarında Ford Otosan veya Koç Topluluğunun diğer işletmelerinde tercih edilen eleman olarak işe başlamaktadırlar. Ayrıca bu ilişkiler çerçevesinde, her yıl 20-30 öğrenciye Ford Otosan gibi bir firmada yaz stajı imkanı sağlanmaktadır.”

Ford Otosan IT Müdürü İsmail ÇETİNTAŞ: “Bu proje ofisleriyle Ford Otosan açısından düşük maliyetle ve yüksek verimlilikle şirket uygulama yazılımları geliştirme ve şirket standartlarına göre eğitilmiş, proje deneyimi kazanmış öğrencilerden mezuniyet  sonrası eleman seçerek işe alma imkanı elde etmiş olduk.” ifadelerini kullandı.

SAKARYA.EDU.TR