Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
Üniversite Hayatına Yeni Başlayanlara!
MEB Tatil Tarihlerini Duyurdu!
Yükseköğretim Kurumu Resmen Duyurdu!
2021-2022 Yılı Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren...
Cumhurbaşkanından eğitim alanına dair değerli açıklamalar!
Mahmut Özer'den "Herhangi bir sorun yok" açıklaması!
Okullarda PCR Testi Dönemi Başlıyor
YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
Bakanlardan Yüz Yüze Eğitim Açıklamaları
Vali Kaldırım'dan Talimat
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Tüm Yurt İşverenleri Sendikası’na üye 500’ü aşkın yurdun yarısı kapan..

Geri dön
16/02/2021
Tüm Yurt İşverenleri Sendikası’na üye 500’ü aşkın yurdun yarısı kapandı.

Üniversitelerin pandemi sürecinde eğitime ara vermelerinin üzerine öğrencilerin konakladığı bir çok yurtta yaşanan maddi sıkıntı ile ilgili Tüm Yurt İşverenleri Sendikası (TÜYİSEN) Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü, Antalya Ticaret Odası Konaklama Grubu Komite Üyesi ile Özel Alya Kız Öğrenci Yurdu Kurucusu Funda Gökgöl'ün yaptığı açıklama;


FATURALARI ÖDEYEMİYORUZ

Tüm Yurt İşverenleri Sendikası (TÜYİSEN) Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü, Antalya Ticaret Odası Konaklama Grubu Komite Üyesi ile Özel Alya Kız Öğrenci Yurdu Kurucusu Funda Gökgöl, “Elimiz kolumuz bağlı kurbanlık koyun gibi bekliyoruz. Kapısı dahi açılmayan binaya elektrik su, doğalgaz faturası geliyor. Bunlar da ciddi sıkıntı, ödeyemiyoruz. Tüm işletme sahipleri artık yurtları tamamen kapatmayı düşünüyor” dedi.


YAPILAN YATIRIMLAR ÇÖP OLUYOR

En küçük yurt 60-70 yataklıdır. Bunun için en az 1.5 milyon TL yatırım gerekiyor. 3 bin kişilik yurtlar var, bunlar için en az 80-100 milyon TL yatırım demek. Bu yatırımlar çöp oluyor.

İşletmecilerinin en az yüzde 70’i kiracı statüsünde. Kiralarını ödeyemiyorlar.Sendika aracılığıyla kira desteği ve yardım ödeneği çıktı. 1000 TL kira desteği ve 750 lira hibe desteği. Bu destek sadece esnaf kefalet kaydı olanlar ve normal işletmecilere çıktı. Ama bizler ağırlıklı olarak ticaret odalarına bağlı limited şirketiz ve faydalanamadık. Bugün İstanbul’da çok şubesi olan yurtlardan birinin kirası 90 bin TL, 1000 TL kira desteği kurtarmaz.

Artık ne yardım ne hibe. En kısa ve en hızlı şekilde okulların açılması gerekiyor. Bu bahar dönemini gözden çıkardık ama, eylülde de açılmama riski var. Bu kabusla yatıp bu kabusla kalkıyoruz.Aşıyı düzgün yapamayıp turizm sezonunu iyi yönetemezsek okullar açılmaz. 4 bin 500 yurdu kaybederiz.


İnceleme : 302