Kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, öğrenci apartları ve pansiyonlara kolayca ulaşabilirsiniz.

      
     
      

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
Üniversite öğrencisinden takdir edilecek davranış
Üniversite öğrencileri yaz aylarında para kazanabilecek
Trakya Üniversitesi Bulgaristan Şumen Üniversitesinde sergi açtı
Üniversite öğrencisi engellilere umut olacak
Üniversite öğrencilerinden insansız su altı aracı
Türkiye Sportif Yetenek Projesi’nde 424 bin öğrenci tarandı
ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni yetenekleriyle buluşuyor
Doç.Dr Fahri Erenel "Eğitimi Yapılandırmalıyız"
Üniversite adaylarına ücretsiz rehberlik
YÖKDİL sınav başvurusu bugün başladı.
Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın
Yaz tatilini verimli geçirmek için 6 öneri..
09/07/2018

Yaz tatilinde bilgisayar, video oyunları ve akıllı telefonların dışında yapabileceğiniz birçok etkinlik var. ABD’li iş dergisi başarılı insanların rutin olarak yaptığı 6 aktiviteyi sıralıyor.

Yaklaşık 18 milyon öğrenci 8 Haziran’da karne alarak tatile çıktı. Aileler de çocuklarının tatili hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmesi için alternatif etkinlikler bulmaya çalışıyor. Peki, bu boş zamanınızı verimli geçirmek için ne yapabilirsiniz? ABD’li iş dergisi Inc, başarılı insanların boş zamanlarını geçirmek için en çok yaptığı 6 aktiviteyi sıralıyor.

 

1- EGZERSİZ YAPIN

Egzersizler hem fiziksel hem de zihinsel sağlığınız için çok önemli. Her gün yarım saat bile egzersiz yaptığınızda vücudunuza kan pompalanıyor ve bunu size mutluluk veren endorfin hormonu takip ediyor. Ayrıca fiziksel egzersizle kalori yakacak ve beyninize daha fazla oksijen gitmesini de sağlayacaksınız. Bu, bütün gün yaşadığınız stresin üstesinden gelmenizde size çok yardımcı olacak. Yaz tatili vücudunuzu şekillendirmek için harika bir fırsat.

 

2- OKUYUN

Okumak önemli bir beceri ve başarılı insanlar okumayı asla bırakmaz. İster kurgu olsun ister olmasın, kitaplar çevremizde olanları daha iyi anlamak için bize yardımcı olur. Yeni karakter, çevre, kültür, felsefe ve fikirleri kitaplar bize sunar. Okumak aynı zamanda kelime hazinemizi geliştirerek, kavram dünyamıza da katkıda bulunur. Bu sayede iletişim becerileriniz gelişecek ve kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz. Yaz tatili bunun için bulunmaz bir fırsat.

 

3- EĞİTİMİ BIRAKMAYIN

Eğitim kurumlarla sınırlı değil, tatilde de bitmiyor. Dünyanın en başarılı insanları, öğrenmeyi hiçbir zaman kenara bırakmaz, yeni beceriler edinmek için arayışlarını sürdürürler. Bugün internette birçok ücretsiz çevrimiçi ders bulabilirsiniz. Yaz tatilinde ilgi alanınızda kendinizi geliştirmek için zaman ayırabilirsiniz.

 

4- GÖNÜLLÜ OLUN

Gönüllülüğü nerede ve nasıl yaptığınız fark etmez. Bu, size ve çevrenize çok büyük katkılar sunacak. Caddedeki çöpleri toplamak ve başkalarına mentorluk yapmak gibi gönüllü eylemleriniz, başka hiçbir şekilde edinemeyeceğiniz deneyimleri size yaşatacak. Bu sayede yeni insanlarla tanışacak ve belki de gelecekteki kariyerinizi nasıl şekillendirmek isteyeceğinizle ilgili size önemli bir yol gösterecek.

 

5- HOBİLER EDİNİN

Hobiler stresle mücadele etmek, yeni perspektifler edinmek ve beceriler geliştirmek için size çok büyük katkı sunacak. Bu sayede kendinizi yenilenmiş gibi hissedeceksiniz. Açık havada yürüyüş yapabilir ya da ağınızı geliştirmenize destek olacak başka hobilerin peşine düşebilirsiniz.

 

6- AİLE VE ARKADAŞLARINIZLA ZAMAN GEÇİRİN

Başarılı insanlar sadece kendi kariyer ve çalışmalarına dalarak, aile ve arkadaşlarından uzak yaşayamaz. Aile ve arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirmek için tüm fırsatları  kullanın, sosyalleşin. Bu gelişiminizi destekleyecek ve daha başarılı olmak için ihtiyacınız olan enerjiyi size verecek.

 

İnceleme : 149