Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Adnan Menderes Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Adnan Menderes Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu

Adnan Menderes Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu

Yüksekokulu 14 Mart 2009 tarih ve 2009/27169 sayılı resmi gazetede yayınlanan 2009/14725 sayılı Bakanlar kurulu kararı ile kurulmuş olup 03/09/2009 tarihinde müdür ataması yapılarak 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete başlamıştır.

Yüksekokulu, Yabancı Dil (İngilizce) Hazırlık Sınıfı derslerinin yürütülmesinin yanısıra Üniversitemizin tüm akademik birimlerinde okutulmakta olan 5/ı temel zorunlu yabancı dil (İngilizce-Almanca-Fransızca) derslerini de yürütmektedir. Yüksekokulunda 48 kadrolu, 5 sözleşmeli toplam 53 akademik; 4 idari personel, 6 özel güvenlik görevlisi, 4 geçici işci olmak üzere toplam 67 personel görev yapmaktadır. Akademik personelimizden 14’ü 2547 sayılı yasanın 13/b-4 maddesi uyarınca üniversitemizin diğer birimlerinde görev yapmaktadırlar.

Amacımız, yabancı dil öğretiminin yanısıra, çağdaş ve demokratik toplumun gerektirdiği duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, yaratıcı, araştırıcı, girişimci, özdenetimini sağlayabilen, farklılıklara değer veren, insan haklarına saygılı, öğrenmeye istekli bireyler yetiştirebilmektir.

Kaynak: www.adu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl