Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Üniversite'de 11.07.1992 Tarih, 21281 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 3837 Sayılı Kanun ile kurulana Yüksekokulumuzun bünyesinde, 1993-1994 Eğitim-Öğretim Yılında Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü açılmış ve ilk kez 1-5 Eylül Tarihleri arasında yapılan özel yetenek sınavı ile 45 öğrenci alınmıştır. 1996-1997 Eğitim-Öğretim Yılı sonunda Yüksekokulumuzun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 22 mezun vermiştir. 1997-1998 Eğitim-Öğretim yılında Spor Yöneticiliği Bölümü 20 öğrenci ile eğitime başlamıştır.

2000-2001 Eğitim-Öğretim döneminde de Antrenörlük Eğitimi Bölümü 40 öğrenci ile etkinliğine başlamıştır. Kuruluşunda Spor Birliği Binasında faaliyetine başlayan Yüksekokulumuz, 15 Eylül 2003 yılından itibaren yeni eğitim bloklarında eğitim öğretimini sürdürmektedir. Spor Birliği Binası (1695 m2) ve Yeni Binada (5400 m2) toplam 12 derslik, konferans salonu, seminer salonları(2), egzersiz fizyolojisi, sporcu sağlığı, hareket analiz ve bilgisayar laboratuarlarının yanı sıra okuma salonu, lisansüstü dersliği ve Spor Bilimleri Araştırma-Uygulama Merkezi Müdürlüğü bulunmaktadır. Yüksekokulun'da 2 çim futbol sahası, atletizm pisti, halı saha, tırmanma duvarı, kapalı yüzme havuzu, çok amaçlı spor salonu, 4 adet tenis kortu, 2 plaj voleybolu sahası ile açık basketbol ve voleybol sahaları ve güç geliştirme salonları bulunmaktadır.

Kaynak: www.akdeniz.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl