Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Bolvadin Meslek Yüksek Okulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Bolvadin Meslek Yüksek Okulu

Afyon Kocatepe Üniversitesi Bolvadin Meslek Yüksek Okulu

Bolvadin Meslek Yüksek Okulu, 1977-1978 öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı Yay-Kur'a bağlı iki yıllık ön lisans okulu olarak açılmıştır.

1982-1983 öğretim yılında 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 41 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'nin 21. Maddesi uyarınca Eskişehir Anadolu Üniversitesine, daha sonra 3837 sayılı Kanunla 3 Temmuz 1992'den itibaren de Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne bağlanmıştır.

Bolvadin Meslek Yüksek Okulu, bugün mükemmel bir fiziki kapasiteye ulaşmıştır. Şehir içindeki eski lise binasından, Konya yolu üzerindeki kampüste 4 Eğitim Binası, 3 Atölye ve 1 İdari Bina ayrıca Olimpik Spor Salonu, Futbol sahası, Basketbol ve Hentbol Sahaları, Parklar ve Yeşil alanlar ile Kantin ve Yemekhanesiyle fiziki açıdan hiç bir eksiği bulunmamaktadır.

Rektörümüz Prof.Dr. Ali ALTUNTAŞ Bey'in okulumuzun gelişmesi için yaptığı ve yapacağı katkılarla okulumuzun daha iyi seviyelere geleceği kuşkusuzdur.

30 yıl önce iki bölümle öğretime başlayan yüksekokulumuzda, Önümüzdeki öğretim yılında 13 Normal Öğretim, 10 İkinci Öğretim programına eğitim-öğretim verecektir.

Kaynak: www.aku.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl