Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 1993-1994 Eğitim-Öğretim yılında eğitime başlamıştır. 2001-2002 Öğretim yılı sonuna kadar tek bölüm halinde lisans eğitimini sürdüren Yüksekokul, 2002-2003 eğitim-öğretim yılından itibaren Konaklama İşletmeciliği ve Seyahat İşletmeciliği olarak iki bölüm halinde eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Çanakkale merkez Terzioğlu Yerleşkesinde hizmet veren Yüksekokulda, 1 yıllık zorunlu hazırlık sınıfından sonra öğretim dili Türkçe olarak 8 yarıyıl (4 yıl) lisans eğitimi verilmektedir. 4 yıllık eğitim-öğretim programını ve 60 gün zorunlu stajlarını yurt içi veya yurt dışı turizm işletmelerinde başarıyla tamamlayan öğrencilere Lisans Diploması verilmektedir.

Ayrıca, Yüksekokulda Socrates-Erasmus Programı kapsamında anlaşmalı olduğu yurtdışındaki üniversitelerde öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ile öğrenci ve akademisyenlere gelişim sağlayıcı fırsatlar tanımaktadır.

Kaynak: www.comu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl