Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu

Yüksekokul 10 Ekim 1996 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile; Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında 22.11.1996 tarihinde imzalanan protokolle Sağlık Meslek Lisesi binasında 1999-2000 öğrenim yılında 31 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Yüksekokul Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iken 29.5.2007 tarih 26536 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5662 sayılı ''Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun''  ile Çankırı Karatekin Üniversitesi kurulmuş, Yüksekokulun adı ve bağlantısı değişmiştir.

Yüksekokul Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu olarak eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Yüksekokulda sadece hemşirelik bölümü bulunmaktadır. Bugün itibarıyla halen 300 öğrenci öğrenim görmektedir. İlk mezunlarını 2003 yılında veren Yüksekokuldan toplam 225 kız 7 erkek öğrenci mezun olmuştur. Tespit edebildiğimiz kadarıyla mezun öğrencilerimizin 28’i yüksek lisans öğrenimlerine devam etmektedir. Mezunlar geniş bir yelpazede iş bulma imkânlarına sahiptir.

Kaynak: www.karatekin.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl