Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Denizli Pamukkale Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Denizli Pamukkale Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Denizli Pamukkale Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Yüksek Öğretim Kurulu ile Sağlık Bakanlığı arasında 10.09.1992 tarihinde imzalanan protokol uyarınca 1993-1994 öğretim yılında Ulu Çarşı binasında Pamukkale Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Ebelik programı açılmış ve öğretim faaliyetlerine başlanmıştır.

1996-1997 Öğretim Yılında Tıbbi Laboratuvar Programı, 1998-1999 Öğretim Yılında ise ek kontenjanla öğrenci alınarak Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Anestezi Teknikerliği , Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı, 2008-2009 Öğretim Yılında Diyaliz, Hidroterpi ve Fizik Tedavi programları, 2009-2010 öğretim yılında Çocuk Gelişimi Programı açılmıştır.

2009-2010 öğretim yılında Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Tıbbi Laboratuvar programı ise Tıbbi  Laboratuvar Teknikleri olarak program adları değiştirilmiştir. Hidroterpi ve Fizik Tedavi programları, Fizyoterapi programı adı altında birleştirilmiştir.

Programların tümü 2 yıllık Önlisans düzeyinde olup; tekniker ünvanı ile profesyonel ara eleman yetiştirilmektedir. Okulun bir adet multidisipliner laboratuvarı, Teknik oda, Bilgisayar laboratuvarı, bulunmaktadır.

Kaynak: www.pau.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl