Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu

Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu

Türkiye’de hemşirelik mesleği araştırma, eğitim ve uygulama alanlarında önemli ilerlemeler göstermektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu da bu gelişimin öncülerindendir. Hemşirelik Yüksekokulu (HYO), hemşirelik eğitimi ile ilgili vizyonu ve eğitim programında kullandığı Probleme Dayalı Öğrenim yaklaşımı ile hemşirelik alanındaki gelişmeler açısından liderlik rolü üstlenmiştir.

Sağlık kampüsünda yer alan HYO 1994 yılında kurulmuştur ve ilk müdürü Prof.Dr. Leman Birol’dur. Yüksekokulu, öğrenci tercihlerinde Hemşirelik Yüksekokulları arasında üçüncü sırada yer almaktadır.

Hemşirelik Yüksekokulu halen lisans, bilim uzmanlığı ve doktora programlarında eğitimini sürdürmektedir. Lisans programı, öğrencilerin eleştirel düşünme, etkili iletişim kurma ve öğrenmeyi öğrenme becerilerini geliştirecek şekilde hazırlanmıştır. Program, mezunlarına çeşitli sağlık kuruluşlarında etkili hizmet sunabilecekleri bilgi ve deneyimi kazandırmaktadır.

Lisans programından ilk 52 mezununu 1998 yılında veren yüksekokulun mezun sayısı 2005 yılında 345’e ulaşmıştır. Bilim uzmanlığı programına 1994, doktora programına altı öğrenci ile 2005 yılında eğitime başlanmıştır.

Kaynak: www.deu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl