Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksekokulu

Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksekokulu

Ülkede daha nitelikli din görevlileri istihdam etmek ve halen görev yapmakta olanların bilgi düzeyini yükseltmek amacıyla Yüksekoğretim Yürütme Kurulu’nun 29.12.1988 tarihli kararıyla İlahiyat Fakültelerine bağlı önlisans düzeyinde eğitim-öğretim veren İlahiyat Meslek Yüksekokulları kurulmuş ve 1989-1990 akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır. İlahiyat Meslek Yüksekokuluna, yalnız İmam –Hatip Lisesi çıkışlı öğrenciler merkezi yerleştirme ile ÖSS puanına göre yerleştirilmekte idi. Ancak 1999-2000 öğretim yılından itibaren bu okula yeni öğrenci kaydı yapılmamıştır. Halen öğrenci alınmamakla beraber akademik ve idarî teşkilât yapısı devam etmektedir.

Son dönemde Diyanet İşleri Başkanlığı, din hizmeti veren mensuplarının günümüz şartlarında daha kaliteli görev yapmalarını sağlamak üzere çok yönlü çalışmalar sürdürmektedir. Açık olduğu dönemde din görevliliği kalitesinin yükseltilmesinde büyük yararı görülen bu kurumların tekrar devreye sokulması planlanmaktadır ve bu yönlü çalışmalar hızla sürdürülmektedir.

Kaynak: www.deu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl