Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu ” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu

Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu

Yüksekokul, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulu'nun 03/03/1993 tarihli toplantısında, Ege Üniversitesi bünyesinde, Ödemiş ilçesinde hizmet vermek üzere açılmış ve 1994-1995 eğitim-öğretim yılında üç programada öğrenci alarak faaliyete başlamıştır. Bu programlara ilave olarak 1995-1996 eğitim - öğretim yılında Besicilik, 1996-1997 eğitim -öğretim yılında da Tohumculuk Programı'nın açılması ile Yüksekokuldaki program sayısı beşe yükselmiştir.

İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Programı'nın adı, 2002-2003 eğitim - öğretim yılından itibaren 'Tarımsal İşletmecilik' olarak değiştirilmiş, ancak söz konusu program 2008-2009 eğitim öğretim yılı itibariyle kapatılarak, yeni program olarak Organik Tarım Programı açılmıştır.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu'nun 15/04/2009 tarihli toplantısında alınan kararla Yüksekokuldaki mevcut Fidan Yetiştirme Programı'nın ismi Bahçe Tarımı, Besicilik Programı'nın ismi ise Büyük ve Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği olarak değiştirilmiş ve 2009 ÖSS kılavuzunda bu şekliyle yer almıştır.

Kaynak: www.omyo.ege.edu.tr
 

İncelemek İstediğiniz İl