Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Yüksekokul, 1986-87 Eğitim Öğretim yılında Elazığ Meslek Yüksekokulu bünyesinde “Büro Yönetimi ve Sekreterlik” ve “Turizm ve Otelcilik” programları ile hizmete başlamıştır. Daha sonraları Elazığ Meslek Yüksekokulu Teknik ve Sosyal Bilimler diye ikiye ayrılmış ve 1990 tarihinden itibaren yüksekokul Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ismiyle eğitim-öğretim hizmetlerine devam etmektedir.

“Büro Yönetimi ve Sekreterlik” ve “Turizm ve Otelcilik” programlarına ilaveten 1990 yılında “Bilgisayarlı Muhasebe” ve 1994 yılında ise “İşletmecilik” ve “Mahalli İdareler” programları açılmıştır. 2002 yılında MEB-YÖK meslek yüksekokulları program geliştirme projesi kapsamında “Büro Yönetimi ve Sekreterlik” programının ismi aynen kalmış diğer programların isimleri ise şu şekilde değiştirilmiştir; “Muhasebe”, “İşletme”, “Turizm ve Otel İşletmeciliği” ve “Yerel Yönetimler”. Yüksekokul bünyesinde halen beş programda birinci ve ikinci öğretim olmak üzere eğitim-öğretim hizmeti verilmektedir.

Meslek Yüksekokula bağlı 5 programda 993 öğrenciye, 23 akademik ve 10 idari personelle eğitim-öğretim hizmeti sunulmaktadır. Tüm programlarda birinci ve ikinci öğretim sınıfları mevcut olup, öğrenciler 2 yıl ve 4 dönemlik önlisans öğretimine tabidirler. Programlardan mezun olan öğrenciler, önlisans diploması almaya hak kazanırlar ve ilgili alanlarda nitelikli işgücü olarak çalışmayı veya alanları ile ilgili dallarda dikey geçiş sınavı yoluyla 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapma veya sınavsız olarak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin ilgili bölümlerine üçüncü sınıftan başlayıp lisans tamamlamayı tercih edebilirler. ‘’Dış Ticaret’’ ve ‘’Pazarlama’’  adında iki yeni programın açılmasıyla Yüksekokul bünyesindeki program sayısı yediye yükselmiştir.

Kaynak:  www.firat.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl