Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Giresun Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Giresun Üniversitesi

Giresun Üniversitesi

Giresun Üniversitesi

Giresun Üniversitesi, 2006 yılında kurulmuş yeni bir üniversite olarak görülse de, gerçekte bünyesindeki bazı birimlerin geçmişi çok gerilere gitmektedir. Bugün Giresun Üniversitesi’ni oluşturan bazı birimler, dün, Milli Eğitim Bakanlığı’na, Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne ve Cumhuriyet Üniversitesi’ne bağlı idi. Giresun Üniversitesi’nin tarihçesine bakarken bunları görmek gerekir. Giresun Üniversitesi’ne vücut veren birimler, tarihsel akış içersinde müteakip paragraflarda sunulmuştur.

Üniversite temelini 1962 yılında Kız Öğretmen Okulu adıyla eğitim öğretime başlayan birim teşkil etmektedir. Giresun Kız Öğretmen Okulu, 1976 yılında Eğitim Enstitüsü’ne dönüştürülmüş, 1982 yılında iki yıllık Eğitim Yüksekokulu olarak KTÜ Fatih Eğitim Fakültesine bağlanmıştır. 1992 yılında da aynı üniversiteye bağlı olarak Eğitim Fakültesi halini almıştır.

Tıp Fakültesi

2008-2009 öğretim yılında ilk öğrencilerini almıştır. Yapılan protokol gereği bu öğrenciler eğitimini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde sürdürmektededir.

3 Mart 2009 itibariyle Sağlık Bakanlığından 5 yıllığına devralınan eski Kale Devlet Hastanesi binasının yapılacak tadilatın ardından Giresun Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezinin (hastanesi) 2010 yılı içinde faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Fen Edebiyat Fakültesi

Fakülte 17.02.1998 tarih ve 23256 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu’nun 98/10569 Sayılı Kararı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak kurulmuş olup, 17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 5467 sayılı Kanun gereğince 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Kanununa eklenen EK Madde 65’ye göre adı ve bağlantısı değiştirilerek ’ne bağlanmıştır.

Eğitim Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Görele Güzel Sanatlar Fakültesi

Tirebolu İletişim Fakültesi

Kaynak: www.giresun.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl