Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Gümüşhane Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Gümüşhane Üniversitesi

Gümüşhane Üniversitesi

Gümüşhane Üniversitesi

Mühendislik Fakültesi

1992 yılında KTÜ’ye bağlı olarak kurulan Mühendislik Fakültesi 31 Mayıs 2008 yılında Gümüşhane Üniversitesi'nin kurulmasıyla birlikte bu üniversiteye devredilmiştir. 1994-1995 Eğitim - Öğretim yılında eğitim-öğretime başlayan fakültede bugün İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği bölümlerinde I. ve II. öğretimde toplam 867 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir. Bu bölüme ilave olarak Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Biyomühendislik bölümleri de kurulmuş olup ileriki yıllarda bu bölümlere de öğrenci alınacaktır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

03.10.2007 yılında KTÜ’ye bağlı olarak kurulan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 31 Mayıs 2008 yılında Gümüşhane Üniversitesi'nin kurulmasıyla birlikte bu üniversiteye devredilmiştir. 2008 Yılında fakülteye bağlı olarak kurulan İşletme ve İktisat bölümleri I. ve II. öğretimine 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında toplam 288 öğrenci alınarak  eğitim-öğretime başlanılmıştır. Bu bölümlere ilave olarak Siyaset Tarihi ve Kamu Yönetimi, Maliye ve Turizm İşletmeciliği bölümleri de kurulmuş olup ileriki yıllarda bu bölümlere de öğrenci alınacaktır.

İletişim Fakültesi

31 Mayıs 2008 tarihinde Gümüşhane Üniversitesi'nin kurulmasıyla birlikte yeni kurulan İletişim Fakültesinin Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü I. ve II.öğretimine 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında toplam 124 öğrenci alınarak  eğitim-öğretime başlanılmıştır. İletişim Fakültesinin bu bölümüne ilave olarak Radyo, Televizyon ve Sinema, Gazetecilik bölümleri de kurulmuş olup, ileriki yıllarda bu bölümlere de öğrenci alınacaktır.

Kaynak: www.bidb.gumushane.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl