Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu

Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu

1967 yılında Temel Bilimler Yüksekokulu adı altında üniversitemiz öğrencilerine temel bilimler ve yabancı dil eğitimi vermek üzere kurulan Yüksekokulumuz, bugün Yabancı Diller Yüksekokulu adı altında öğrencilerimize lisans öncesi ve lisans düzeyinde yabancı dil bilgi ve becerilerinin kazandırılması ve geliştirilmesi konusunda hizmet vermektedir.

Yabancı Diller Yüksekokulu, İngilizce, Almanca ve Fransızca Hazırlık Birimleri ile Seçmeli Yabancı Dil Dersleri Birimi olmak üzere 4 birimden oluşmaktadır. Ayrıca, Üniversitemizin tüm fakülte ve yüksekokullarında öğrenim gören öğrencilerin ikinci bir yabancı dili edinmelerine olanak sağlamak üzere İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Çince, Rusça, Yunanca ve Latince seçmeli dersler verilmektedir.

Yüksekokulumuzdaki eğitim-öğretim faaliyetleri, “Hacettepe Üniversitesi Hazırlık Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği” ve “Hacettepe Üniversitesi Önlisans, Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği” hükümlerine göre yürütülmektedir.

Kaynak: www.ydyo.hacettepe.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl