Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Hizan Meslek Yüksekokulu ” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Hizan Meslek Yüksekokulu

Bitlis Eren Üniversitesi Hizan Meslek Yüksekokulu

Hizan Meslek Yüksekokulu, 2002 yılında Teknik Programlar Bölümü; Arıcılık programı ve Sağlık Programlar Bölümü; Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Programıyla, Yüzüncü Yıl Üniversitesine bağlı olarak kurulmuştur.

29 Mayıs 2007 tarihinde kurulan Bitlis Eren Üniversitesine bağlanmış ve 2008 yılında Meslek Yüksekokulu İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne bağlı olarak Bankacılık ve Sigortacılık programı ile Lojistik programı açılmış olup, ayrıca Sağlık Programlar Bölümüne bağlı olan Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı programının ismi değiştirilerek  Büyük ve Küçük Baş hayvan yetiştiriciliği olmuş ve Teknik Programlar Bölümüne bağlanmıştır.

Meslek Yüksekokulu programların 2009 - 2010 Eğitim - Öğretim yılında öğrenci alınmıştır. Yüksekokul 4 Akademik personel, 4 idari personel ve 65 öğrenci ile faaliyetlerini Bitlis Meslek Yüksekokulu binasında devam ettirmektedir.

28.12.2009 tarih 2009/2 sayılı Yüksekokul Kurulu Kararı ile 2010 - 2011 Eğitim Öğretim yılında Maliye, Halkla İlişkiler, Tarımsal İşletmecilik ve Bankacılık ve Sigortacılık ile Lojistik Programlarını İkinci öğretimlerinin açılması ve öğrenci alınması teklifi yapılmıştır. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 27.04.2009 tarih ve 1916-012232 sayılı "MYO'da Bölüm ve Program Adlandırılması" ile ilgili yazısı gereğince Meslek Yüksekokul Bölümlerin isimleri ve bağlı programlar yeniden düzenlenerek, Arıcılık ve Büyük ve Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği programları Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümüne, Lojistik programı Yönetim ve Organizasyon Bölümüne, Bankacılık ve Sigortacılık Programı Finans - Bankacılık ve Sigortacılık Bölümüne bağlanmıştır.
 
Kaynak: www.bitliseren.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl