Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Kafkas Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Kafkas Üniversitesi

Kafkas Üniversitesi

Kafkas Üniversitesi

Kafkas Üniversitesi 11 Temmuz 1992 tarihinde 3837 sayılı yasayla kurulmuştur. 1992 Kasım ayında Kurucu Rektörü atanarak faaliyetlerine başlayan üniversite, kurulduğu tarihte Atatürk Üniversitesi´nden devredilen bir fakülte ve tek programlı bir meslek yüksekokulu ile 245 öğrenci ve 40 öğretim elemanına sahiptir.

Eğitim Fakültesi

Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi 1998 yılında kurulmuştur. Fakültede akademik yapılanma 2000 yılında İlköğretim Bölümü ve Eğitim Bilimleri Bölümü’nün açılmasıyla başlamıştır. İlköğretim Bölümü bünyesinde Sınıf Öğretmenliği Eğitimi, Fen Bilgisi Eğitimi, Matematik Eğitimi, Okul Öncesi Eğitimi ve Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalları bulunmaktadır.

Eğitim Bilimleri Bölümü bünyesinde ise Eğitim Yönetimi Teftiş Planlaması ve Ekonomisi, Eğitim Programları ve Öğretim, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Anabilim Dalları bulunmaktadır.




İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 
 
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 12-08-1998 gün ve 2809 sayılı kanunun 30. maddesi gereği kurulmuştur. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat, İşletme ve Kamu Yönetimi Bölümü olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır.

Fen - Edebiyat Fakültesi

Veterinerlik Fakültesi

Tıp Fakültesi

Kaynak: www.kafkas.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl