Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Kastamonu Üniversitesi Fazıl Boyner Sağlık Yüksekokulu ” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Kastamonu Üniversitesi Fazıl Boyner Sağlık Yüksekokulu

Kastamonu Üniversitesi Fazıl Boyner Sağlık Yüksekokulu

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında Sağlık Meslek Liseleri içerisinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu açılmasına ilişkin protokolün 10.02.1992’de imzalanmasını müteakip, kuruluş  resmi olarak 18 Mayıs 1993’te G.Ü. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na dönüştürülmüş ve 9 öğrenci ile eğitim - öğretime başlanmıştır.

23 Mayıs 1995’te yapılan Yüksek Sağlık Şurası kararları doğrultusunda ebelik, hemşirelik ve sağlık memurluğu eğitiminin 4 yıllık yüksekokullarda yapılması benimsenmiş ve kurulan sağlık yüksekokullarının Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık meslek lisesi binalarında faaliyete geçirilmesi amacıyla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 22.11.1996 tarihinde bir işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Bakanlar Kurulu’nun 02 Kasım 1996 tarih ve 22805 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 10.10.1996 tarih ve 96/8655 sayılı Kararı ile Hemşirelik Ön lisans Programına son verilerek , Gazi Üniversitesi’ne bağlı 4 yıllık lisans programı uygulayan Kastamonu Sağlık Yüksekokulu kimliğini kazanmıştır.

Kaynak: www.kastamonu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl