Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Kayseri Erciyes Üniversitesi ” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Kayseri Erciyes Üniversitesi

Kayseri Erciyes Üniversitesi

Kayseri Erciyes Üniversitesi

Erciyes Üniversitesi 1978 yılında Kayseri Üniversitesi adı altında kuruldu. 1969 yılında Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı olarak açılan Gevher Nesibe Tıp Fakültesi ve 1977 yılında açılan Kayseri İşletme Fakültesi, Erciyes Üniversitesi’nin nüvesini oluşturmuştur. Kayseri’deki diğer iki yüksek öğretim kurumu olan ve 1965’de kurulan Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü İlahiyat Fakültesi olarak; 1977’de kurulan Kayseri Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisini Mühendislik Fakültesi olarak bünyesine alarak 1982 yılında Erciyes Üniversitesi adını almıştır.

Güzel Sanatlar Fakültesi

1993­ Yılında kurulan Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Resim, Heykel, Müzik, Seramik, Grafik Tasarımı, Sahne Tasarımı, Sahne Sanatları ve Temel Eğitim Bilimleri Bölümleri bulunmaktadır. 1993–1994 eğitim - öğretim yılında Resim ve Heykel Bölümleri, 1995–1996 Eğitim-öğretim yılında Müzik Bölümü öğretime başlamıştır. 2006-2007 Eğitim ve öğretim yılında da Seramik Bölümüne öğrenci alınarak öğretime başlanacaktır.

Diş Hekimliği Fakültesi

Üniversiteye bağlı olarak 10.01.2001 tarih ve 6617 sayılı Kanun numarası ile kabp edilen ve 16.01.2001 tarih ve 24289 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Ayrıca Diş Hekimliği Fakültemizin Klinikleri de 03.05.2004 tarihinde resmen açılmıştır. 17.10.2006 tarihinden itibaren Hayırsever Hülya – Mehmet Tatar çiftinin yaptırmış olduğu yeni binada Eğitim – Öğretim ve klinik çalışmaları başlamıştır.

Eczacılık Fakültesi

Edebiyat Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Fen Fakültesi

Hukuk Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İlahiyat Fakültesi

İletişim Fakültesi

Mimarlık Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Tıp Fakültesi

 Veteriner Fakültesi

Ziraat Fakültesi

Kaynak: www.erciyes.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl