Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Yüksekokul 02/02/2009 tarih ve 2009/14652 sayılı Bakanlar Kurulu kararı uyarınca “Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu” adıyla 28/02/2009 tarih ve 27115 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak kurulmuştur.

Trakya Üniversitesi tarafından fakülte binası yapılmak üzere verilmiş olan araziye işadamı Sayın Yusuf Çapraz tarafından 12000 metrekare kapalı alana sahip 4 katlı  eğitim binamız yaptırılarak hizmete alınmıştır.

Birbirine bağlantılı 3 bloktan oluşan eğitim binada yönetim birimlerinin dışında, konferans salonu, kütüphane, 3 adet bilgisayar laboratuarı, 1 adet elektronik laboratuarı, 1 adet internet salonu, 20 adet derslik, 50 adet öğretim elemanı odası, kantin ve yemekhane ile engelli öğrencilerin yararlanabileceği asansör mevcuttur. Ayrıca öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmede yararlanabilecekleri, voleybol ve basketbol sahası, mini futbol sahası ile tenis kortu mevcuttur.

Öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait 204 erkek ve 156 kız öğrenci olmak üzere 360 öğrenci kapasiteli yurt bulunmaktadır. Ayrıca ilçemizde özel sektör tarafından pansiyon ve özel yurt şeklinde olanaklar yaratılmaktadır.

Öğrencilerin sağlık sorunlarını çözebilecekleri Devlet Hastanesi ile 10 adet sağlık ocağı, Verem Savaş Dispanseri ve Sigorta Kliniği’nin yanı sıra Özel Tıp Merkezi ile 2 adet özel hastane de mevcuttur.

İlçede öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri açık ve kapalı spor tesisleri, yüzme havuzu, kütüphane, konferans salonu ve mesire alanları bulunmaktadır.

Kaynak: www.trakya.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl