Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Kırıkkale Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Kırıkkale Üniversitesi

Kırıkkale Üniversitesi

Kırıkkale Üniversitesi

3 Temmuz 1992 tarihinde kurulan Kırıkkale Üniversitesi, kuruluş kanununa göre Fen - Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ve Veteriner Fakülteleri; Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri ile Ankara Üniversitesi'nden devralınan ve faal durumdaki tek birim olan Kırıkkale Meslek Yüksekokulu'ndan oluşmuştur.

Kırıkkale Üniversitesi, kuruluşunu takip eden 1993-1994 eğitim-öğretim yılına, 3 fakültede 6 bölüm, 1 yüksekokulda 10 program; 2 enstitüde ise 8 anabilim dalıyla başlamıştır.

Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi 2002 yılında kurulmuş olup, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında eğitime başlamıştır. Fakülte; Oral Diagnoz ve Radyoloji, Diş Hastalıkları ve Tedavisi, Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Tedavisi, Protetik Diş Tedavisi, Periodontoloji, Endodonti, Pedodonti ve Ortodonti Anabilim Dallarından oluşmaktadır.

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Kırıkkale Üniversitesi bünyesinde 1995 yılında kurulan Eğitim Fakültesi ilk defa 1997–1998 eğitim ve öğretim yılında İlköğretim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Programı I. öğretime, 1999–2000 eğitim ve öğretim yılında II. öğretime öğrenci alınmış, 2001-2002 eğitim ve öğretim yılında Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programına,2003-2004 eğitim ve öğretim yılında Fen Bilgisi öğretmenliği programına , 2005-2006 eğitim ve öğretim yılında Türkçe öğretmenliği bölümüne I öğretim ve 2008-2009 eğitim ve öğretim yılında Fen Bilgisi öğretmenliği ile Türkçe öğretmenliği programlarının  II. Öğretime ile Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliğine öğrenci alınarak 2008–2009 eğitim ve öğretim yılı itibariyle öğrenci sayımız 1190’a ulaşmıştır.

Fen Edebiyat Fakültesi 
                             
Tıp Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi
                            
Veteriner Fakültesi

Hukuk Fakültesi  
                     
Sağlık Bilimleri Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Kaynak: www.kku.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl