Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

3.7.1992 tarih ve 3837 sayılı kanunla kurulmuştur. Dört fakülte ve iki enstitünün kuruluşu da aynı kanunda yer almıştır. Daha önce Anadolu Üniversitesine bağlı olarak faaliyetini sürdüren, Kütahya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Kütahya Meslek Yüksekokulu üniversitenin çekirdeğini oluşturmuştur.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Kütahya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne bağlı olarak 12 Ekim 1974 tarihinde "Kütahya Yönetim Bilimleri Yüksekokulu" adı altında kurulmuş ve 4 Aralık 1974 tarihinde öğretime başlamıştır. 15 Şubat 1979 tarihine kadar yüksekokul olarak faaliyetini sürdürmüş ve bu tarihten itibaren akademi tarafından "Kütahya Yönetim Bilimleri Fakültesine" dönüştürülmüştür.

Fen - Edebiyat Fakültesi

1992 yılında kurulan Fen Edebiyat Fakültesi 2007 - 2008 akademik yılı itibari ile 9 bölümden oluşmaktadır.Öğrenci kabulünde ÖSYM' nin ÖSYS sınavı sonucunda belirlediği şartlar dışında herhangi bir ek şart aranmamaktadır.

Mühendislik Fakültesi

Simav Teknik Eğitim Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Tıp Fakültesi

Kaynak: www.dpu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl