Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Orta Doğu - ODTÜ Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Orta Doğu - ODTÜ Meslek Yüksekokulu

Orta Doğu - ODTÜ Meslek Yüksekokulu

ODTÜ Meslek Yüksekokulu, Rektörlüğe bağlı olarak eğitim-öğretim veren iki yıllık bir yüksek öğretim kurumudur. Teknik Programlar Bölümü adlı tek bir bölümü bulunmaktadır. 1989 yılındaki kuruluşundan 2002 yılı Ağustos ayına kadar Bölüm, Endüstriyel Otomasyon (mekanik), Kaynak Teknolojisi ve Gıda Teknolojisi Programları ile faaliyet göstermiştir. 2002 yılında, 4702 Sayılı Kanun uyarınca Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Kurumlarında Meslek Yüksekokullarına Sınavsız Geçiş uygulamasının başlatılmasıyla, ODTÜ Meslek Yüksekokulu yalnızca ikinci öğretime öğrenci kabul eden bir yüksekokul haline gelmiştir. İkinci Öğretimde, Endüstriyel Elektronik Programı bulunmaktadır. Bu programda eğitim-öğretim dili Türkçedir. 3843 Sayılı İkili Öğretim Kanunu ve 4702 Sayılı Kanuna uygun olarak yapılandırılan bu yeni programlarda dersler ve uygulamalar, hafta içi günlerde 17:40 - 21:30 saatleri arasında, hafta sonları ise 8:40 - 17:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Yüksekokulumuz, İkinci Öğretiminde MEB Balgat Endüstri Meslek Lisesi binalarındaki derslikleri ve atölyeleri kullanmaktadır.

Yüksekokulumuz, eğitimi-öğretimi ile, mezunlarının çalışma alanlarındaki görevleri itibariyle yönetici ve/veya mühendis ile usta/kalifiye işçi ve teknisyen arasındaki bir konumda, teknisyenden daha fazla teorik bilgiye, mühendisten daha fazla uygulama becerisine sahip teknik elemanlar olmalarını amaçlamaktadır. Mezunlar küçük işletmelerde mühendisten beklenebilecek görevleri üstlenebilirler.

Faaliyet ve uygulamaların dayandığı yönetmelik ve yönergelere ve ders programları ile ders içerikleri hakkındaki bilgilere ana sayfanın ilgili menüsünden erişilebilmektedir.

Kaynak: www.odtu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl