Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi

Erdoğan Hükûmetinin "her ile bir üniversite" projesi kapsamında, 5662 Sayılı
"Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Zamanın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir.

Mühendislik Fakültesi

Çukurova Üniversitesi’ne bağlı olarak Osmaniye İli’nde Mühendislik Fakültesi kurulmsına ilişkin 2006 / 10546 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı 23.06.2006 tarih ve 26207 sayılı Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Osmaniye Mühendislik Fakültesi 29 Mayıs 2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5662 sayılı Kanunla kurulan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesine Mühendislik Fakültesi adıyla bağlanmıştır.

Fen - Edebiyat Fakültesi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi henüz kuruluş aşamasında olan bir fakültedir. 29 Mayıs 2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğü giren 5662 sayılı Kanunla kurulmuştur. 

İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi

Kaynak: www.osmaniye.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl