Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Sakarya'da Gezilecek Yerler” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Sakarya'da Gezilecek Yerler

Sakarya'da Gezilecek Yerler

Soğucak Yaylası

Soğucak Yaylası, Sapanca ilçe sınırlarında içinde, deniz seviyesinden 1100 metre yükseklikte, 900 dönümlük alanda ve ilçe merkezine 17 km mesafede bir yayladır.

Soğu
cak Yaylası'na Sapanca - Muradiye Köyü istikametinden, Erdemli Köyü’ne gelmeden önce sağa ayrılan yolu takip ederek, 50 dakika kadar süren bir yolculukla ulaşmak mümkündür.

Yaylaya çıkmak için oldukça dar, dik ve keskin virajlı toprak yolu takip etmeniz gerekir. Yolun dar ve toprak olması araç konvoylarının aralarında belli bir mesafe bırakmasını gerektiriyor.

Yolun bazı bölümlerinde ciddi engebeler olması altı alçak olan araçların çıkmasını güçleştiriyor.

Sapanca Gölü

Göl yeşilliklerin ortasında mavi bir pırlanta gibidir. Görmek isteyenlerin kolaylıkla gelmesini sağlayacak her türlü ulaşıma açıktır. Sapanca Gölü ve çevresinin tabiat güzelliği çok sayıda turist çekmektedir.Yine göl çevresindeki irili ufaklı dağları, iklimi, tabi güzellik görüntüsü bakımından gölü ve civarını rekreasyon maksatları için daha elverişli hale sokmaktadır. Ulusal ve uluslar arası sörf, yelken ve kürek müsabakalarının yapıldığı Sapanca Gölü bu organizasyonlarla sportif amaçlı da çok sayıda ziyaretçi çekmektedir.

İncelemek İstediğiniz İl