Yurtarama.com ile iletişime geçin

Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu

Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu

Şebinkarahisar’da Meslek Yüksekokulu açma çalışmaları 1995 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından başlatılmıştır. 1997 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Senatosunun almış olduğu Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu kurma kararı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilmiş, 1998 yılında ise iki programa öğrenci alınarak faaliyete başlamıştır.

Kuruluşundan itibaren 3 yıl ilçe merkezinde öğretim faaliyeti yürütülmüş, Eylül 2001’de  Şebinkarahisarlılar tarafından yaptırılan 4.000m² kapalı alanlı binaya geçilmiştir. 2004-2005 eğitim ve öğretim yılında 700m² alanlı laboratuarların bulunduğu bina Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yaptırılmıştır.

2006 yılı içerisinde Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu 17.03.2006 tarih ve 26111 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5467 Sayılı kanunla, 2809 Sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununa eklenen yeni ek maddelerle kurulan Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Program sayılarının artışına paralel olarak artan derslik ve diğer birimlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla yöre halkı tarafından yaptırılan 2.750m² alanlı ek bina 2 Haziran 2008 tarihinde hizmete girmiştir.

Kaynak: www.giresun.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl