Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Sivrice Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Sivrice Meslek Yüksekokulu

Fırat Üniversitesi Sivrice Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulu; 1995-1996 öğretim yılında Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Programı ile eğitime başlamıştır. 1996-1997 öğretim yılında Arıcılık, Turizm ve Otelcilik ile Harita Kadastro Programlarını açarak alanını genişletmiştir. Genişletme faaliyetleri; 2001-2002 öğretim yılında Süt Hayvancılığı programı, 2007-2008 öğretim yılında da At Antrenörlüğü ile Atcılık İşletmeciliği Programlarının açılması ile devam etmiştir. Faal olan program sayısı 7 ye ulaşmıştır.

Yüksekokulun akademik kadrosunda; 1 profesör, 3 Doçent, 5 Yrd. Doçent, 6 Öğretim Görevlisi, 1 Okutman ve 1 Uzman görev yapmaktadır. Ayrıca, 9 kadrolu 4 geçici olmak üzere 13 idari personel ve 427 öğrenci bulunmaktadır. Sivrice İlçesinde bulunan Yüksekokuluna ait binalar, 11 Ağustos 2004 tarihinde meydana gelen deprem neticesinde kullanılamaz hale gelmiştir ve hali hazırda atıl durumdadırlar. Bu nedenle, faaliyetler, geçici olarak Elazığ Merkez İlçe’deki Rektörlük Kampusu’nda bulunan Veteriner Fakültesi’ne ait binanın son blokunda devam etmektedir.

Meslek Yüksekokulunda modern eğitimin tüm imkanları kullanarak, öğrencilere ulusal ve uluslararası alanda diğer üniversitelerle rekabet edecek seviyede eğitim vermeye çalışmaktadır. Meslek Yüksekokulu mezunları gerek kamu sektöründe gerekse de özel sektörde meslek elemanı olarak istihdam edilmektedir.

Kaynak:  www.firat.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl