Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Trakya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Trakya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Trakya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Yüksekokul Yükseköğretim Kurulunun 24 Kasım 1987 tarihli toplantısında alınan kararla kurulması ve Edirne Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Anestezi,Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Laboratuvar, Hemşirelik programlarının Okul bünyesine aktarılması ve Sağlık Programlarına bağlı olarak Radyoloji, Odyometri, Protez ve Ortez programlarının açılması maddesi uyarınca uygun görülmesi üzerine 1988 yılında eğitim – öğretime başlamıştır.

1990-1991 eğitim-öğretim yılında da Ebelik programı açılarak öğrenci almıştır. 1997 yılından itibaren Hemşirelik ve Ebelik programları  Edirne Sağlık Yüksekokuluna devredilmiştir.
      
Yüksekokul Sağlık Programları bölümünde açılan Radyoloji, Anestezi, Odyometri, Protez-Ortez, Tıbbi  Dokümantasyon ve Sekreterlik ve Tıbbi Laboratuvar Programlarının amacı sağlık hizmetlerinin daha iyiye  götürülmesi amacına yönelik ara kademe insan gücü (Sağlık Teknikeri) yetiştirerek ülkenin yardımcı sağlık elemanı ihtiyacını karşılamaktır. Protez – Ortez Atölyesinde çeşitli nedenlerle bozuklukları olan hastalara   günlük yaşamlarını devam ettirebilmelerini kolaylaştıran yardımcı cihazlar yapılabilmektedir.

Kaynak: www.trakya.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl