Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Zonguldak Karaelmes Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Zonguldak Karaelmes Üniversitesi

Zonguldak Karaelmes Üniversitesi

Zonguldak Karaelmes Üniversitesi

Üniversitenin çekirdeğini teşkil eden Mühendislik Fakültesinin orijini 1924 yılında kurulan Maden Mühendislik Mektebi'dir. Bu kurum sırasıyla Maden Meslek ve Başçavuşları Okulu, Maden Teknik Okulu, Mühendislik Mimarlık Akademisi aşamalarından geçerek 2809 Sayılı Kanunla Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanarak Zonguldak Mühendislik Fakültesi adını almış ve 11.07.1992 tarih 21281 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 3837 Sayılı Kanunun 9. ek maddesi ile Zonguldak Karaelmas Üniversitesi kurulmuştur.

İktisadi ve İdari Bilmiler Fakültesi

Fakülte; 18.06.1987 tarih ve 3389 sayılı kanunla, Hacettepe Üniversitesine bağlı olarak Zonguldak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi adı ile kurulmuş ve Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsünde 1987 - 1988 döneminde eğitim - öğretime başlamıştır.

03.07.1992 tarih ve 3837 sayılı Üniversitemizin kuruluşuna ait kanuna ek 9.maddesi ile adı ve bağlantısı değiştirilerek, Zonguldak Karaelmas Üniversitesine bağlı Çaycuma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olmuştur.

Güzel Sanatlar Fakültesi

Tıp Fakültesi

Fen - Edebiyat Fakültesi

Ereğli Eğitim Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

Kaynak: www.karaelmas.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl