Özel kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, apart ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurtarama.com Facebook İletişim Yurtarama.com Twitter İletişim Yurtarama.com İnstagram İletişim YurtArama.com Youtube videosu
Yurtarama.com Kullanıcı Paneli
Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
KYK Ücretleri Ne Olacak? KYK Bursları Yatacak mı?
Öğrencileri Sevindiren Haber
Umreden Dönenler KYK Yurtlarında Karantina'ya Alındı
Masa Tenisi Bölge Şampiyonası
Üniversite Öğrencilerinden Mehmetçiğe Destek
Öğrenciler ve Mezunlar "Kariyer Fuarında" Buluştu
Üniversite Öğrencilerine Girişimcilik Desteği
KYK yurtlarında kalan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK borçlarına müjde geldi
KYK Borçlarında Son Durum
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Çukurova Kalkınma Ajansı'nın Birinci Projesi

07/06/2010
Çukurova Kalkınma Ajansı'nın Birinci Projesi

Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ve 2009 Yılı Mali Destek Programları kapsamında başvurusu gerçekleştirilen projelerin mali ve teknik incelenmeleri tamamlanarak değerlendirme sonuçları 02 Haziran 2010 Çarşamba günü Devlet Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz’ın da katıldığı bir toplantıda kamuoyu ile paylaşıldı.

Değerlendirmeler sonucunda Mersin Üniversitesi’ne ait iki proje toplam 970.000 TL hibe kazandı. Ayrıca Mersin Üniversitesi’nin “Kanserin erken tanısında moleküler altyapı laboratuarının oluşturulması" başlıklı projesi değerlendirmelerde en yüksek puanı elde etti.

İnceleme : 2331
Çukurova Kalkınma Ajansı'nın Birinci Projesi

Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından Adana Seyhan Otelinde düzenlenen değerlendirme toplantısında, 2009 Teklif Çağrısı'na başvuruda bulunan ve hibe almaya hak kazanan projeler açıklandı. Değerlendirmede en yüksek puanı elde eden Mersin Üniversitesi’nin projesi için Devlet Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın'a bir plaket sunuldu.

Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü Proje Koordinasyon Birimi, Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi tarafından ortaklaşa hazırlanan "Kanserin erken tanısında moleküler altyapı laboratuarının oluşturulması" başlıklı proje, Küçük Ölçekli Altyapı Projeleri 2009 Teklif Çağrısı'na 17 Nisan 2010 tarihinde sunulmuştu.

Çukurova Kalkınma Ajansı'nın Birinci Projesi

Kanser araştırmalarına ve önlenebilirliğine yön verecek çalışmaların sağlıklı biçimde yürütülebilmesi için teknik altyapının oluşturulması, kanser vakaları için sağlıklı bir kayıt sisteminin Mersin ili için kurulması ve kanserin erken tanısı için kolay, kesin ve ekonomik belirteçlerin saptanması amaçlarına yönelik olan ve 13 ay sürecek projenin bitiminde yılık 3000-5000 tarama kapasiteli “Moleküler Altyapı Laboratuvarı”nın kurulması hedefleniyor.

Çukurova Kalkınma Ajansı'na üniversitemiz tarafından yapılan bir diğer proje başvurusu ise Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü Proje Koordinasyon Birimi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından ortaklaşa hazırlanan ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında yer alan "Zihinsel Engelliler Spor Terapi Merkezi" olup 12 ay sürecek projede yüksekokul bünyesinde sadece zihinsel engellilere yönelik bir spor merkezi kurulması ve böylece bu hedef grubun sosyal ve bağımsız yaşama erişimlerinin sağlanması, fiziksel kapasitelerinin geliştirilmesi ve uyum sorunlarının azaltılması hedefleniyor.

Çukurova Kalkınma Ajansı'nın Birinci Projesi

Hibe almaya hak kazandığımız her iki proje için Çukurova Kalkınma Ajansı ile imzalanacak sözleşmeler sonrasında üniversitemize yaklaşık 970.000 TL hibe aktarılacak ve bu tutar tamamen proje faaliyetlerinde kullanılacak.

MERSİN.EDU.TR