Kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, öğrenci apartları ve pansiyonlara kolayca ulaşabilirsiniz.

      
     
      

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
Öğrenciler 400 kilo hamsiyi 2 saatte bitirdi
Üniversite öğrencileri Kapadokyada çevre temizliği yaptı
Üniversite öğrencisinden takdir edilecek davranış
Üniversite öğrencileri yaz aylarında para kazanabilecek
Trakya Üniversitesi Bulgaristan Şumen Üniversitesinde sergi açtı
Üniversite öğrencisi engellilere umut olacak
Üniversite öğrencilerinden insansız su altı aracı
Türkiye Sportif Yetenek Projesi’nde 424 bin öğrenci tarandı
ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni yetenekleriyle buluşuyor
Doç.Dr Fahri Erenel "Eğitimi Yapılandırmalıyız"
Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın
Çukurova Kalkınma Ajansı'nın Birinci Projesi
07/06/2010
Çukurova Kalkınma Ajansı'nın Birinci Projesi

Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ve 2009 Yılı Mali Destek Programları kapsamında başvurusu gerçekleştirilen projelerin mali ve teknik incelenmeleri tamamlanarak değerlendirme sonuçları 02 Haziran 2010 Çarşamba günü Devlet Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz’ın da katıldığı bir toplantıda kamuoyu ile paylaşıldı.

Değerlendirmeler sonucunda Mersin Üniversitesi’ne ait iki proje toplam 970.000 TL hibe kazandı. Ayrıca Mersin Üniversitesi’nin “Kanserin erken tanısında moleküler altyapı laboratuarının oluşturulması" başlıklı projesi değerlendirmelerde en yüksek puanı elde etti.

İnceleme : 1974

Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından Adana Seyhan Otelinde düzenlenen değerlendirme toplantısında, 2009 Teklif Çağrısı'na başvuruda bulunan ve hibe almaya hak kazanan projeler açıklandı. Değerlendirmede en yüksek puanı elde eden Mersin Üniversitesi’nin projesi için Devlet Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın'a bir plaket sunuldu.

Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü Proje Koordinasyon Birimi, Tıp Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi tarafından ortaklaşa hazırlanan "Kanserin erken tanısında moleküler altyapı laboratuarının oluşturulması" başlıklı proje, Küçük Ölçekli Altyapı Projeleri 2009 Teklif Çağrısı'na 17 Nisan 2010 tarihinde sunulmuştu.

Kanser araştırmalarına ve önlenebilirliğine yön verecek çalışmaların sağlıklı biçimde yürütülebilmesi için teknik altyapının oluşturulması, kanser vakaları için sağlıklı bir kayıt sisteminin Mersin ili için kurulması ve kanserin erken tanısı için kolay, kesin ve ekonomik belirteçlerin saptanması amaçlarına yönelik olan ve 13 ay sürecek projenin bitiminde yılık 3000-5000 tarama kapasiteli “Moleküler Altyapı Laboratuvarı”nın kurulması hedefleniyor.

Çukurova Kalkınma Ajansı'na üniversitemiz tarafından yapılan bir diğer proje başvurusu ise Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü Proje Koordinasyon Birimi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından ortaklaşa hazırlanan ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında yer alan "Zihinsel Engelliler Spor Terapi Merkezi" olup 12 ay sürecek projede yüksekokul bünyesinde sadece zihinsel engellilere yönelik bir spor merkezi kurulması ve böylece bu hedef grubun sosyal ve bağımsız yaşama erişimlerinin sağlanması, fiziksel kapasitelerinin geliştirilmesi ve uyum sorunlarının azaltılması hedefleniyor.

Hibe almaya hak kazandığımız her iki proje için Çukurova Kalkınma Ajansı ile imzalanacak sözleşmeler sonrasında üniversitemize yaklaşık 970.000 TL hibe aktarılacak ve bu tutar tamamen proje faaliyetlerinde kullanılacak.

MERSİN.EDU.TR