Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
Sanayi-Doktora Programı hakkında açıklama
Yıldız Teknik Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi
ODTÜ Yurtlar Müdürlüğü'nden Yurt Öğrencilerine Duyuru
Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK Yurt Ücreti Alınmayacağını Duyurdu
KYK Ücretleri Ne Olacak? KYK Bursları Yatacak mı?
Öğrencileri Sevindiren Haber
Umreden Dönenler KYK Yurtlarında Karantina'ya Alındı
Masa Tenisi Bölge Şampiyonası
Üniversite Öğrencilerinden Mehmetçiğe Destek
Öğrenciler ve Mezunlar "Kariyer Fuarında" Buluştu
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

TOİYO Turizm Eğitimi Modeli Portekiz'de Tanıtıldı

Geri dön
07/06/2010
TOİYO Turizm Eğitimi Modeli Portekiz'de Tanıtıldı

Prof. Dr. Mustafa Çakır, Portekiz'de düzenlenen ve davetli konuşmacı olarak katıldığı Turizm ve Otel İşletmeciliği Eğitiminde Inovasyon konunulu uluslararası sempozyumda video konferans yöntemiyle bir bildiri sundu.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Çakır, Portekiz'in Seia şehrinde bulunan Polytechnic Institut of Guarda, Escola Superior de Turismo e Hotelaria tarafından 1-2 Haziran 2010 tarihinde düzenlenen Turizm ve Otel İşletmeciliği Eğitiminde Inovasyon konunulu uluslararası sempozyuma davetli konuşmacı olarak katıldı.

Dr. Çakır, sempozyumun 2 Haziran 2010 Çarşamba günü yapılan sabah oturumunda; Portekizli turizm akademisyenleri, öğrenciler ve sektör temsilcilerinin yanı sıra Haaga Helia University (Finlandia), University of the Aegean (Yunanistan), CETT  Universidad de Barcelona (İspanya) gibi seçkin üniversitelerin öğretim üyeleri ve öğrencilerinin de bulunduğu oturumda bildiri sundu.

Dr. Çakır, Eskişehir'den kişisel bilgisayarı üzerindeki Skype programını kullanarak video konferans tekniğiyle sunduğu bildiride; Anadolu Üniversitesi'nin Turizm ve Otel İşletmeciliği Eğitimi Alanındaki Uygulamaları hakkında bilgi verdi. Bildiri, Kai Kasai tarafından eş zamanlı olarak Almancadan Portekizceye çevrildi. Öğleden sonra yapılan panelde ise turizm eğitimi alanında karşılaşılan sorunlar Portekiz, İspanya, Finlandiya ve Türkiye örneklerinde ele alındı.

Dr. Çakır sektörle ilişkiler ve Türkiye'deki staj uygulamaları, stajyer öğrenciler için zorunlu olan iş güvenliği ve meslek hastalığı risklerine karşı getirilen zorunlu sigorta uygulaması hakkında bilgi verdi. Öğleden sonraki oturum da bir saat 22 dakika süreyle Skype üzerinden gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi
ANADOLU.EDU.TR

İnceleme : 1986