Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Bartın Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Bartın Meslek Yüksekokulu

Bartın Üniversitesi Bartın Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulu 1994 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesine bağlı olarak kurulmuştur. Daha sonra 2008 yılında kurulan Bartın Üniversitesine bağlanmıştır.

Yüksekokulunda halen birinci öğretimde 676 ve ikinci öğretimde 410 olmak üzere toplam 1086 öğrenci öğrenim görmektedir.

Yüksekokul Bartın merkeze bağlı Ağdacı Köyü mevkiindeki Bartın Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde olup şehir merkezine 5 km uzaklıktadır. Her 10 dakikada bir hareket eden halk otobüsleri ile 10 dakika içinde şehre ulaşılabilmektedir.

Yerleşke içerisinde olan ve Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı 385 kişi kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır. Öğrenciler 4 ve 6 kişilik odalarda kalmaktadır.

Halen yapımı devam eden ve 500 kişi kapasiteli Kredi Yurtlar Kurumunun yeni yurdu 2009 yılı sonunda faaliyete geçecektir. Sosyal imkanları geniş olacak olan yeni yurtta öğrenciler iki kişilik odalarda kalacaklardır.

Yerleşkede bir öğrenci yemekhanesi, bir memur yemek salonu, bir akademik personel yemek salonu ve 4 adet kantin bulunmaktadır.

Yerleşkede her programın ihtiyacına uygun kitapların yer aldığı bir kütüphane mevcuttur. kütüphanede öğrencilerin istifade edebileceği bilgisayarlar da vardır. Ayrıca özel işletilen bir internet salonu da aynı binada yer almaktadır.

Yerleşke içerisinde 1 adet kapalı spor salonu, 1 adet tenis ve basketbol sahası ve 1 adet spor sahası mevcuttur.

Öğretim elemanlarının kullanımı için yerleşke içerisinde ayrıca 20 dairelik lojman da yer almaktadır.

Kaynak: www.bartin.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl