Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 1993-1994 öğretim yılında hemşirelik eğitimi vermek üzere ve faaliyet başlamış ve 1993-1994 yılları arasında hemşirelik programından önlisans düzeyinde 134 sağlık teknikeri mezunu vermiştir.  Ancak ulusal sağlık kararları kongresi gereği sağlık hizmetlerinde verimliliği arttırmak amacıyla sağlık eğitimi yeniden yapılandırma projesi kapsamında yüksek sağlık şurası kararları doğrultusunda Bakanlar Kurulu kararı ile lisans düzeyinde Sağlık Yüksekokulu kurularak hemşirelik eğitimi AB normlarına uygun olarak yapılandırıldığından 1997-1998 öğretim yılında da Üniversite bünyesinde Sağlık Yüksekokulu açılarak hemşirelik eğitimi vermesi nedeni ile yüksekokula öğrenci alınamamıştır.

Yüksekokul bünyesinde 2 öğretim üyesi, 5 öğretim görevlisi ve 2 uzman bulunmaktadır. Yüksekokul kendi binasına geçinceye kadar Çanakkale merkezde bulunan Sağlık Yüksekokulu binasında eğitim-öğretimini sürdürmekte, mesleki uygulamalarını ise ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve ilimiz Devlet Hastanesinde yapmaktadır.

Kaynak:
www.comu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl