Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Ege Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Ege Üniversitesi

Ege Üniversitesi

Ege Üniversitesi

Ege Üniversitesi, 20 Mayıs 1955 tarihinde yayınlanan 6595 sayılı kanunla 9 Mart 1956 tarihinde, eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Ege Üniversitesi´nin ilk fakülteleri, 1955 yılında kurulan Tıp ve Ziraat Fakülteleridir. Aynı öğretim yılı içinde Yüksek Hemşirelik Okulu açılmıştır.

Daha sonraki yıllarda hızlı bir gelişim gösteren Ege Üniversitesi; 1961 yılında Fen Fakültesini, 1968´de Mühendislik Fakültesi ve Dişhekimliği Fakültesini çağdaş bilimin hizmetine sunmuştur. Bu dönem içerisinde İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi adı altında Ege Üniversitesi´ne bağlanmıştır.

Kaynak: www.ege.edu.tr

Diş Hekimliği Fakültesi

Ege Bölgesi'nin tek Diş Hekimliği Fakültesi olan Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 1968 yılında kurulmuştur. İlk mezunlarını 1973 yılında veren fakülteden bugüne kadar 3433 Dişhekimi mezun olmuştur.
Ağız Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi, Protetik Diş Tedavisi, Periodontoloji, Ortodonti, Pedodonti, Oral-Diagnoz ve Radyoloji, Diş Hastalıkları ve Tedavisinden oluşan 7 Anabilim Dalında 67 Profesör, 20 Doçent ve 123 Araştırma Görevlisi eğitim, sağlık hizmetlerini sürdürmekte ve araştırma yapmaktadır.

Fakülte sahip olduğu geniş olanaklar sayesinde eğitimde ve sağlık hizmetlerinde gelinmiş olan düzeyde ve geleceğe dönük planlarda da ışık tutmaktadır.

Edebiyat Fakültesi

1976 yılında Sosyal Bilimler Fakültesi adı ile kurulan Edebiyat Fakültesi, 1955 yılında kurulan Ege Üniversitesinin kuruluş sırasına göre yedinci fakültesidir.Sosyal Bilimler Fakültesinin adı 20.07.1982 tarihinde değiştirilerek Edebiyat Fakültesi adını almıştır.

İlk olarak bugünkü Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezinin binası, ardından İzmir Yüksek Öğretmen Okuluna ait binalardan ikisi ve daha sonra bugünkü Yabancı Diller Bölümü binası olmak üzere üç bina değiştirdikten sonra, 1986 yılında Tıp Fakültesi için inşa edilmiş olan bugünkü binasına taşınmıştır.

Diş hekimliği Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Edebiyat Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Fen Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İletişim Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Su Ürünleri Fakültesi

Tıp Fakültesi

Ziraat Fakültesi

İncelemek İstediğiniz İl