Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Sakarya Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Sakarya Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu

Sağlık Yüksekokulu

Sağlık hizmetlerinde verimliliği artırma amacı ile 1992 tarihinde toplanan I. Ulusal Sağlık Kongresinde tespit edilen hedefler üzerine, “Sağlık Eğitimini Yeniden Yapılandırma” projesi başlatılmış, ebe,hemşire ve sağlık memurluğu eğitiminin Avrupa Birliği normları paralelinde lisans düzeyinde yürütülmesi ve yeni sistemin de “Ülke Modeli” haline getirilmesi hedeflenmiştir. Belirlenen hedefe ulaşmak için 10.10.1996 tarih ve 96 - 8655 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile lisans düzeyinde 79 Sağlık Yüksekokulu kurulmuştur. Sağlık Yüksekokullarının, Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık Meslek Lisesi binalarında eğitim -öğretime devam etmeleri için 22.11.1996 tarihle bir protokol Yüksek Öğretim Kurulu ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanmıştır.

Sakarya Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu da belirtilen Bakanlar Kurulu Kararı üzerine kurulmuş, 1997-1998 öğretim yılında Hemşirelik Programını açmış, Hemşirelik I. sınıfına 38, Lisans Tamamlama programına 40 öğrenci almış ve toplam 78 öğrenci ile eğitim - öğretime başlamıştır.

Kaynak: www.sakarya.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl